Ārpus Rīgas

«Sipisņīki» un «ogurki» – Preiļos atver Latgales ražotāju veikalu

Ārpus Rīgas

Daugavpilī top mūsdienīgi un droši bērnu rotaļu laukumi

Rēzeknes pilsētas dome atklātā peldbaseina izbūvei ņems aizņēmumu 1,2 miljonus eiro

Rēzeknes dome plāno aizņemties miljonu eiro peldbaseina būvei

Rēzeknes pilsētas dome Olimpiskā centra otrās kārtas būvniecībai Valsts kasē nolēmusi ņemt aizņēmumu vairāk nekā 1,2 miljonu eiro apmērā, to galvenokārt novirzot atklātā peldbaseina izbūvei. Lai arī pašvaldības opozīcijas pārstāvji un vairāki uzrunātie rēzeknieši par tik dārga baseina tapšanu uz pilsētnieku rēķina nav sajūsmā, pašvaldības pārstāvji tajā saredz perspektīvas ne vien Latvijas, bet arī Baltijas un pat starptautiskā mērogā.

“Šeit, kur mēs stāvam tagad, uz to pusi būs sešu celiņu baseins, kā arī 10x15 m bērnu baseins ar ūdens kalniņiem un divi džakuzi,” stāvēdams pie jau gandrīz pabeigtās sporta dienesta viesnīcas un norādīdams uz vietu, kur ieplānots atklātā tipa peldbaseins, vērienīgās olimpiskā centra ''Rēzekne'' nākotnes ieceres atklāj projekta vadītājs Nikolajs Krilovs.

“Mēs varam teikt, ka tas nebūs tikai baseins, bet atpūtas komplekss, tāpēc ka baseinā būs nodarbības, treniņi, bet bērnu baseinu un džakuzi varēs izmantot jebkurš pilsētnieks vai pilsētas viesis atpūtai,” saka Krilovs.

Atklātā peldbaseina nepieciešamību viņš skaidro arī ar to, ka pilsētu baseini vasarā tiek slēgti uz profilaksi un līdz ar to vietējiem peldētājiem trenēties jābrauc uz attālākām pilsētām.

“Vienīgai atklātais baseins bija Daugavpilī, bet kopš 2009 gada tas ir slēgts, un nodarboties nav kur,” – tā Nikolajs Krilovs.

Attīstot Olimpisko centru Rēzeknē, Stacijas ielā jau izbūvēts mūsdienīgs futbola laukums ar tribīnēm 1000 skatītājiem, un šobrīd norit aktīvi būvniecības otrā kārtas darbi, kas sevī ietver modernu dienesta viesnīcu un atklāto baseinu. Šo darbu veikšanai valsts piešķīrusi dotāciju 750 tūkstošu eiro apmērā, bet baseina izbūvei vairāk nekā vienu miljonu eiro pilsētas domes lēmusi ņemt  kredītu Valsts kasē.

“Sākotnēji bija domāts, ka tas cipars būs drusku mazāks, mēs plānojām mūsu budžetā pāri 800 tūkstošiem atklātajam baseinam, bet nu iepirkums parādīja tādu ciparu,” skaidro domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs. “Ja mēs runājam par sezonalitāti, tad mēs runājam par aprīli-oktobri, un, kad tiks pabeigta galvenā ēka ar ledushalli, kondicionēšanas iekārtu izstrādātais siltums aizies uz baseinu.”

Uzrunātie pilsētnieki uzskata, ka šāda atklātā baseina būvniecība Rēzeknei ir pārāk dārga un ka pilsētai ir arī citas daudz būtiskākas risināmās prioritātes, piemēram, jaunu darba vietu radīšana.

Arī Rēzeknes pilsētas domes deputāts Vjačeslavs Dubovskis,  pārstāvot opozīcijas viedokli, uzskata, ka pilsētai šobrīd ir virkne citu akūtāku nepieciešamību, kas būtu jārisina, izmantojot pilsētnieku naudu “mēs skaidri saprotam, ka priekš pilsētas tik lielas nepieciešamības šajā baseinā pašlaik nav, jo mums pastāv divi esošie baseini, viņi nav tik milzīgi noslogoti, ka varētu teikt, ka mums nepietiek tāda veida sporta infrastruktūras. Par vienu miljonu, ko mēs tagad ņemam parādā, varētu, piemēram, tikt galā ar putekļiem lielākajā daļā dienvidu rajona”. Tāpat, viņaprāt, steidzamā kārtā jārisina demogrāfijas un bezdarba apkarošanas jautājumi.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs savukārt skaidro, ka šāda atklātā baseina celtniecībai Rēzeknē ir pieprasījums gan no skolām, gan no profesionāliem sportistiem, “pieprasījums ir baseinam, sevišķi atklātajam baseinam, jo pagaidām Baltijas valstīs tāda veida infrastruktūras nav. Un šinī gadījumā mēs runājam gan par Latvija sportistiem, gan par Baltijas sportistiem, gan par Krievijas sportistiem, un respektīvi tā būs arī tūristu plūsma”.

Tā kā projektam ir valstiska un arī starptautiska nozīme, opozīciju pārstāvošais domes deputāts Vjačeslavs Dubovskis uzskata, ka finansējumu tam vajadzētu meklēt valsts budžetā un realizējot starpvalstu projektus, “pašlaik sanāk, ka mēs no pilsētas budžeta finansējam šo projektu, kuru pārsvarā tomēr izmantos, varētu teikt, citu valstu pilsoņi.”

Jāpiezīmē, ka konkursā par atklātā peldbaseina un ar to saistītās infrastruktūras būvniecību Rēzeknē uzvarēja SIA ''Latgalija''. Darbus uzsākt pabeigt plānots vēl šogad.

Kopumā olimpiskais centrs ''Rēzekne'' kurā vēl paredzēts uzbūvēt ledushalli un multifunkcionālo zāli, varētu izmaksāt 14 miljonus eiro, un pabeigt pašvaldība to cer tuvāko pāris gadu laikā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt