Rēzeknes dome atliek lēmumu par strīdīgās grāmatas finansēšanu

Rēzeknes pilsētas dome uz nenoteiktu laiku tomēr atlikusi lēmuma pieņemšanu par strīdīgās Padomju armijas varoņu slavinošās grāmatas finansēšanu. 

Rēzeknes pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste skaidroja – ir parādījušās vēl citas organizācijas, kas vēlas finansiāli piedalīties grāmatas atkārtotā izdošanā, turklāt diskusijai nodots jautājums par tās tulkošanu no krievu valodas  latviešu valodā.

Līdz ar to varētu mainīties projekta izmaksas un pašvaldības atvēlēto līdzekļu apjoms.

Jau ziņots, ka Rēzeknes pašvaldība plānoja piešķirt 3800 eiro no pašvaldības līdzekļiem, lai atbalstītu Jurija Šediševa padomju karavīriem veltītās grāmatas “Viņu paveiktais nav aizmirstams” atkārtotu izdošanu. Pašvaldība plānoja grāmatu izplatīt bibliotēkās un izmantot kā reprezentatīvu materiālu. Grāmatas saturs  ir slavinājums Lielā Tēvijas kara karavīriem.  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība) aicināja Rēzeknes pašvaldību tomēr nefinansēt Jurija Sediševa grāmatu, kurā pausta „atšķirīga no Latvijas oficiālās nostājas Otrā pasaules kara vēstures notikumu interpretācija”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti