Sadaļas Sadaļas

Rēzeknē vēsturiskajā Surmoņinu namā atvērta dienesta viesnīca skolēniem

Rēzeknē ekspluatācijā nodota ēka Atbrīvošanas alejā 92, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tautā sauktais Surmoņinu nams, kas ir pielāgots pilsētas vispārizglītojošo iestāžu dienesta viesnīcas vajadzībām. Pašlaik dienesta viesnīcā uzturas vien pieci divpadsmitās klases audzēkņi, taču jau vasarā telpās plānots izmitināt dažādu skolēnu nometņu, sporta sacensību dalībniekus. Savukārt ar nākamo mācību gadu viesnīcā varēs dzīvot 87 dažādu pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi. 

“Ēkai ir viena galvenā ieeja un divi spārni – labais un kreisais. Ir paredzētas arī evakuācijas kāpnes un mums arī ir lifts, ko var izmantot visiem stāviem,” izrādot nu jau ekspluatācijā nodoto vēsturisko Surmoņinu namu, kurā tagad izveidota dienesta viesnīca visu Rēzeknes pašvaldības izglītības iestāžu skolēniem, stāsta dienesta viesnīcas vadītāja Ilga Kolosova.

“Katrā istabiņā ir virtuvīte ar ledusskapi, ar izlietni. Ar skapīšiem. Atsevišķs sanitārais mezgls. Koridorā ir savs skapis virsdrēbēm,” dienesta viesnīcas vadītāja atklāj, ka ēkā ir ierīkotas 30 dzīvojamās istabas ar 87 gultasvietām.

Skolēnu dienesta viesnīca ekspluatācijā nodota pavisam nesen, tāpēc te vēl pilnā sparā rit iekārtošanās un sakopšanas darbi. Taču ir jau arī pirmie iemītnieki. 

Kolosova norāda: “Sakarā ar valstī pieņemtajiem ierobežojumiem un skolēnu attālināto mācību procesu, pašlaik 10. un 11. klašu skolēniem netiek piedāvāta iespēja dzīvot viesnīcā. Mēs nodrošinām dzīvošanu tikai 12. klases izglītojamajiem, kuriem ir jākārto eksāmeni un kuriem notiek klātienes mācību process skolā. Pašlaik mums ir tikai 5 skolēni, kuri beidz 12. klasi un ir pieteikušies dzīvot šajās kopmītnēs. Jaunieši ir no apkārtējiem Rēzeknes novada pagastiem un arī ir no Riebiņiem.”

Pirms jaunās dienesta viesnīcas atklāšanas, ilgus gadus skolēniem kopmītnes atradās Tiņanova ielā bērnudārza ēkas vienā spārnā. Tur strādāja 5 darbinieki, kuriem tika piedāvāta iespēja turpināt darbu jaunajā, renovētajā dienesta viesnīcā.

“Aprīļa pēdējās dienās mums izdevās nokomplektēt kolektīvu un tie ir 4 dežuranti, divas apkopējas, tehniskais strādnieks un skolotājs,” atklāj Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Viņš skaidro, ka skolēnu dienesta viesnīcas pārcelšana uz jauno ēku ne tikai ļaus lauku un citu pilsētu bērniem mācīties un dzīvot komfortablos apstākļos, bet arī uzlabos pirmsskolas iestāžu pieejamību mazajiem rēzekniešiem.

“Kas attiecas uz veco viesnīcu Tiņanova ielā, tā aizņēma daļu no bērnudārza “Vinnijs Pūks” ēkas, un tur jau ir projekts, kas paredz 6 grupu izveidošanu,” saka pārvaldes vadītājs.

Lai brīvdienās un vasarā, kad mācības nenotiek, skolēnu dienesta viesnīca nestāvētu tukša, te nolemts izmitināt ar izglītību un sportu saistīto pasākumu dalībniekus. 

Drelings atzīmē: “Tā ir Rēzeknes pilsētas dienesta viesnīca, kas ir paredzēta izglītojamo naktsmītņu nodrošināšanai. Būs vasaras mēneši, kad mēs varēsim viesnīcu izmantot izglītojamo, kas būs saistīti ar izglītību, sportu, kultūru izmitināšanai. Varbūt te varēs dzīvot arī vasaras nometņu dalībnieki.”

Dienesta viesnīcas, kas atrodas pašā Rēzeknes centrā, būvniecības darbi tika uzsākti pirms diviem gadiem. Projekta īstenošanas laikā arhitektūras piemineklim tika veikti vērienīgi pārbūves un arī restaurācijas darbi. 

Rēzeknes pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Pozņakovs stāsta, ka pēc restaurācijas ēka no ārpuses atguvusi savu vēsturisko veidolu – tā joprojām ir trīs stāvu sarkano ķieģeļu mūra ēka ar balkonu un bagātu vēsturi.

“Būvdarbu laikā ir paveikts ļoti daudz. Galvenais, protams bija būvkonstrukciju atjaunošana, tika nomainīts jumts, atjaunotas fasādes, pārbūvēti inženiertīkli, kas sevī ietver elektroapgādi, apkuri un ventilāciju, ūdensapgādi, kanalizāciju. Tāpat tika pārplānotas ēkas telpas, tika veikta telpu apdare, telpas ir mēbelētas un arī attiecīgi iekārtotas,” klāsta Pozņakovs.

Rēzeknes skolu audzēkņiem paredzētās dienesta viesnīcas kopējās būvdarbu izmaksas ir nepilni 3,5 miljoni eiro, no kuriem aptuveni puse ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi, bet pārējais ir Rēzeknes pilsētas pašvaldības finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt