Ārpus Rīgas

''Talsu Vēstu'' žurnāliste Mārīte Jankeleviča par Talsu pilskalnu labiekārtošanu

Ārpus Rīgas

Kartupeļu audzētāju asociācijas vadītāja Aiga Kraukle par kartupeļu stādīšanu

Rēzeknē uz remontdarbu laiku slēgs divas skolas

Rēzeknē uz remontdarbu laiku slēgs divas skolas

Nākamo mācību gadu gandrīz 900 skolēni - Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas un Rēzeknes 2.vidusskolas audzēkņi - uzsāks nevis savu skolu ēkās, bet gan citās pilsētas mācību iestādēs. Tas saistīts ar to, ka abās skolās paredzēts veikt vērienīgu renovāciju, kas varētu ilgt vairāk nekā gadu. Uz šo skolu bāzes Rēzeknē paredzēts izveidot reģionālas un valstiskas nozīmes izglītības centrus. Pašlaik skolas plāno darba organizāciju tuvākā mācību gada laikā. Rēzeknes Izglītības pārvaldē cer, ka abas skolas nāksies slēgt tikai uz vienu mācību gadu.

“Man viens dēls mācās 2. vidusskolā, otrs – Poļu skolā. Vecākus ir sasaukusi klases audzinātāja un izstāstījusi par lielo renovāciju, kas notiks šajā skolā. Par tām neērtībām, kas mūs sagaida nākamgad,” Žaņa Feldmaņa dēls mācās 9.klasē. Vīrietis stāsta, ka vecāki un skolēni jau kādu laiku ir informēti par gaidāmajām izmaiņām. Arī rēzeknietis Raimonds Arbidāns pārliecināts, ka skolām remonts ir akūti nepieciešams:

“1. ģimnāzijā man mācās viens bērns. Viņš šogad beidz 9.klasi. Jau labu laiku direktors par šo skolas renovāciju ir informējis gan skolas sanāksmēs, gan arī vecāku padomē. Ņemot vērā finanses un arī darba apjomu, kas tiek piesaistīts šai skolai, es domāju, ka šeit visiem ar sapratni jāizturas pret šīs skolas renovāciju.”

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, kurā pašlaik mācās gandrīz 400 vidusskolēni, atrodas pilsētas centrā. Jau pie skolas piebraucamais ceļš vien liecina, ka te nepieciešams ne tikai pašas ēkas remonts, bet arī apkārtējās teritorijas labiekārtošana. Kā atzīmē skolas direktors Jānis Poplavskis, skolas ēka būvēta 1960. gadā un turpmāko gadu laikā apaugusi ar klāt piebūvētām ēkām un tagad sastāv no vairākiem korpusiem.

“Gan elektroinstalācija, gan apkures sistēma, gan arī kanalizācija ir pilnībā nolietojušās, tāpēc šobrīd gadā vairākas reizes cīnāmies ar sarūsējušām, salūzušām caurulēm. Arī elektroinstalācija zem apmetuma plīst pušu. Tā, ka skolai remonts ir ļoti, ļoti nepieciešams. Arī skolas apkārtnē ir jālabiekārto," skolas direktors uzsver, ka šo mācību gadu ģimnāzijas skolēni pabeigs vēl savā skolā, bet, jau sākot ar nākamo 1.septembri, veselu gadu viņiem nāksies mācīsies citviet.

Arī Rēzeknes 2. vidusskolas direktors Igors Sergejevs atklāj, ka lielā piecstāvu skolas ēka pilsētas centrā īstu remontu nav piedzīvojusi vairāk nekā pusgadsimtu, un

tagad paredzētais remonts ļaus beidzot skolēniem nodrošināt atbilstošu un, var pat teikt, komfortablu mācību vidi, bet uz remonta laiku daļa skolēnu tiks sadalīta pa citām skolām.

“Lai nodrošinātu mācību procesa nepārtrauktību renovācijas laikā, Rēzeknes pilsētas dome nolēma, ka no renovācijas darbu uzsākšanas brīža līdz renovācijas darbu pabeigšanai Rēzeknes 2. vidusskolas attiecīgo personālu un 1.-4. klases skolēnus īslaicīgi pārvietot uz mūsu trīsstāvu ēku , 5. -9. klases skolēnus -- uz Rēzeknes 5. vidusskolu, un 10.-12. klašu skolēnus -- uz Rēzeknes 3. vidusskolu,” skaidro Sergejevs.

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings uzsver, ka divu lielu skolu renovācija vienlaicīgi ir liels pārbaudījums pilsētai, jo ir jāorganizē mācību darbs tā, lai skolēni un viņu vecāki izjustu pēc iespējas mazākas neērtības:

“Ir paredzēts uzlabot un veidot ergonomisku vidi skolēniem -- remontēt telpas, apgādāt tās ar atbilstošām modernām mūsdienīgām mēbelēm, lai varētu organizēt mūsdienīgu mācību procesu, tostarp izbūvēt transformējamas telpas, kur viegli varētu pārvietot arī mēbeles. Visas telpas aprīkot ar atbilstošu mūsdienīgu informācijas tehnoloģiju iespējām. Plānota arī sporta bāžu uzlabošana. Iecerēta metodisko centru izveide, īpaši tas attiecas uz Rēzeknes Valsts 1. ģimnāziju. Kā arī vēl viena ne mazāk svarīga lieta – tas ir dienesta viesnīcas izbūve, skolu sporta laukumu un skolu infrastruktūru uzlabošana.:

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas un Rēzeknes 2.vidusskolas renovāciju plānots uzsāk jau šovasar un pabeigt to 14 mēnešu laikā. Rēzeknes pilsētas 2.vidusskolas plānotās pārbūves izmaksas – 2,9 miljoni eiro, bet Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas pārbūves plānotās izmaksas – 6,4 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti