Dienas ziņas

Valmierā pieaug audžuģimeņu skaits

Dienas ziņas

Andrejsalā nodeg riepu noliktava

Rēzeknē trūcīgie saņem siltas pusdienas

Rēzeknē trūcīgie saņem siltas pusdienas

Rēzeknē gada nogalē ir tradīcija organizēt siltas pusdienas trūcīgākajiem pilsētas iedzīvotājiem. Šogad tā iecerēts paēdināt aptuveni 2000 cilvēku. 

Pie Rēzeknes pilsētas patversmes ēdamzāles durvīm ar somām un sainīšiem pulcējas iedzīvotāji, kas sociālās akcijas gaitā svētku laikā šeit var saņemt siltas pusdienas, bet iekšā rosās virtuves darbinieces un gatavo ēdienu gan līdzņemšanai, gan apēšanai uz vietas. Akcija paredzēta cilvēkiem ar trūcīgas personas statusu. Otro ēdienu ar siltu tēju un cepumiem vai maizīti Rēzeknē viņiem izsniedz jau vairākus gadus.

"Sākumā bija tā, ka bija tādas izbraukuma zupas virtuves, tagad jau pēdējos gadus tiek organizēts tā, ka tas notiek patversmes telpās," stāsta Rēzeknes pilsētas patversmes vadītāja Inga Kukule. "Katru dienu tātad – siltais ēdiens, tas ir, vai nu kartupeļi ar salātiem un kupātiem jeb sardelēm, vai griķu biezputra."

Ēdienkarte ik dienu mainās, un vidēji dienā tiek izdalītas ap 200 silto pusdienu porcijas, bet kopumā akcijas laikā paredzēts izsniegt 2000 porciju. Uzrunātie iedzīvotāji akciju novērtē, jo bieži vien tā ir viņu vienīgā iespēja vismaz reizi dienā paēst.

"Saprotiet, tas ir lieliski, ka akcija notiek. Tas viss ir mums. Šodien iedeva zivis, kāpostu salātus, kartupeļus, tas ir labi. Vienam pašam nav īpaši viegli dzīvot," atzīst rēzeknietis Deniss.

"Jābūt pateicīgam par to, ko dod, – kartupeļus, šad tad makaronus, jo paši jau ne visi var iegādāties, uzvārīt, sevišķi tie, kas dzīvo patversmē. Finansiālais stāvoklis daudziem Latvijā ir ļoti slikts un zems, tāpēc tādas akcijas, domāju, būtu labi ne tikai mūsu pilsētā, bet arī citās pilsētās cilvēkiem," uzskata rēzeknietis Pēteris.

Sociālā dienesta statistikas dati liecina, ka pērn līdz 1. decembrim Rēzeknē trūcīgās personas statuss bija piešķirts 749 cilvēkiem, bet šogad – 623. Sociālā dienesta darbinieki cer, ka šāda tendence skaitam mazināties turpināsies un tad varēs siltas pusdienas piedāvāt arī citām sociāli mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām.

"Pēdējo gadu tendence ir tāda, ka trūcīgo personu skaists nedaudz samazinās. Tā ir laba ziņa. Varbūt varētu domāt arī par maznodrošinātajiem, jo tiešām cilvēki, kuriem ir vajadzīgas tādas siltas pusdienas, ir ne tikai trūcīgie; arī maznodrošinātie dzīvo ne tik labi," norāda Inga Kukule.

Līdz šim patversmē ik darba dienu darbojās zupas virtuve, tā būs atkal pieejama nākamgad 2. un 3. janvārī, kā arī turpmāk, sākot ar 9. janvāri, bet siltas pusdienas trūcīgie vēl varēs saņemt 30. decembrī un no 6. līdz 8. janvārim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt