Rēzeknē svinēs Masļeņicu

Svētdien Rēzeknē tiks svinēti tradicionālie slāvu tautu svētki – Masļeņica, kuru laikā, simboliski tiek pavadīta ziema un gaidīts atnākam pavasaris. Svinot svētkus, notiks meistardarbnīcas, būs amatnieku tirdziņš, koncerts un nacionālo virtuvju ēdienu degustācija.

Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama direktore Svetlana SemeņakaLāsma Zute

  “Ir tāds sakāmvārds: Cienājiet, meteņi, visus ar pankūkām, dodiet no karstas pannas, paslavēt neaizmirstiet!

  Un svētdien Rēzeknē tiks svinēti tradicionālie svētki Masļeņica. Rēzeknes Kultūras un atpūtas parka teritorijā no pulksten deviņiem darbosies svētku tirgus, un tur var jebkurš iegādāties amatnieku darinājumus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas. No pulksten vienpadsmitiem sāksies ukraiņu, baltkrievu, krievu virtuvju ēdienu degustācija tautasdziesmu pavadījumā, par to rūpēsies mūsu nacionālās biedrības. Bērniem tiks piedāvātas spēles, rotaļas un vizināšanās ar zirgiem. Tāpat no pulksten vienpadsmitiem uz parka skatuves notiks interaktīvs koncerts, kuru sniegs vieskolektīvi no pilsētas Veļikije Luki. Pasākuma kulminācija noteikti būs uguns šovs,” pastāstīja Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama direktore Svetlana Semeņaka.

  Saistītie raksti
  3 komentāri
  Anonīms lietotājs 22614
  Sveiciens svētkos Latvijas slāviem Masļenicā un no sirds ceru, ka nerīkosiet Krievijā populāros pankūku ātrēšanas konkursus, kuros arī šogad jau ir cilvēku upuri. Nāve no aizrīšanās ar ēdienu nav svētku cienīga padarīšana.
  Anonīms lietotājs 22614
  Tāpat arī "slāvu tautības svētki Masļeņica" liek domāt, ka slāvi ir viena noteikta tautība, lai gan slāvi ir plašāka etniskā grupa, kas apvieno daudzas tautības kas izmanto slāvu grupas valodas.
  Cilvēks Vienkāršais
  Manuprāt pierādās žurnālistiņu diplomu pirkšana un mēdiju lētums , jo nudien šādas grāmatvedības lietas māca pamatskolā - ''Rēzeknēs vinēs Masļeņicu'' . Cik Rēzeknēs?
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti