Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Berlīnes mūra krišanas 30. gadskārta

Rēzeknē svin Valsts robežsardzes simtgadi

Rēzeknē svin Valsts robežsardzes simtgadi

Ceturtdien, 7. novembrī, par godu Valsts robežsardzes simtās gadadienas svinībām Rēzeknē notika militārā parāde, kurā piedalījās robežsargi un viņu sadarbības partneri. Sveikt robežsargus ieradās arī Valsts prezidents Egils Levits un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV").

Pie Latgales vēstniecības ''Gors'' apskatei izvietota bruņutehnika. Daudzi izmanto iespēju pielaikot Valsts robežsardzes, policijas un Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošo ekipējumu. Ar šīm aktivitātēm Rēzeknē iesākās Valsts robežsardzes simtās jubilejas svinības.

"Šis periods nav bijis pats vieglākais, bet esmu lepns par to, ko katrs ir paveicis, par katru panākumu, par katru robežsargu centienu izdarīt pēc iespējas labāk. Mēs sargājam ne tikai Latvijas robežu, mēs sargājam visu ārējo Eiropas Savienības robežu un sargājam ne tikai šeit – Latvijā. Mēs piedalāmies aktīvi "Frontex" operācijās Vidusjūrā. Veicam savus pienākumus visās četrās dabas stihijās – uz zemes, uz ūdens, gaisā un arī ar uguni cīnāmies," pauda Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.

Svinību dienas pasākumi turpinājās pie pieminekļa "Vienoti Latvijai", kur sveikt robežsargus ieradās arī Valsts prezidents Egils Levits. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka robežsardze ir simbolisks valsts pastāvēšanas apstiprinājums.

"Robežsardzes vienību formēšana bija skaidrs un nepārprotams Latvijas valdības vēstījums – neatkarīga Latvija ar savām robežām būs pasaules kartē un būs nepieciešamība mūsu robežu aizsargāt. Latvijas vēsture mums visiem atgādina, ka mūsu robežsargi, godprātīgi pildot savus dienesta pienākumus, ir bijuši gatavi ziedot par to arī savas dzīvības. Šodien, svinot robežsardzes simtgadi, mēs kā vienmēr esam lepni par mūsu robežsardzi. Es jums uzticos, un visa Latvija jums uzticas," teica prezidents Levits.

Pēc uzrunas Valsts prezidents kopā ar Iekšlietu ministrijas pārstāvjiem, kā arī robežsargiem, policistiem, ugunsdzēsējiem glābējiem un zemessargiem devās militārajā parādē. Valsts robežsardzes simtgadei un Robežsargu dienai veltīts pasākums šo sestdien, 9. novembrī, notiks arī Rīgas Pasažieru ostā. Tur varēs aplūkot un uzkāpt uz Valsts robežsardzes patruļkuģa “Rānda”, kā arī iesaistīties daudzās citās aktivitātēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti