Dienas ziņas

Apē atklāj jaunuzcelto VUGD depo

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē svētku laikā trūkst naktsmītņu

Rēzeknē svētku laikā trūkst naktsmītņu

Attīstot tūrismu, svarīgs ne tikai piedāvājums, bet arī naktsmītnes, lai viesus  ieinteresētu uzkavēties uz ilgāku laiku. Rēzeknē nepietiekams naktsmītņu piedāvājums ir aktuāla problēma jau vairākus gadus. Lai gan situācija pamazām uzlabojas, lielu pasākumu rīkotājiem ikreiz nākas sastapties ar vienu un to pašu problēmu.

Aktīvās tūrisma sezonas sākšanos Rēzeknē var novērot jau pavasara beigās un visas  vasaras garumā. Virkne dažādu pasākumu un festivālu pulcē ne vien daudz vietējo un starptautisku dalībnieku, bet piesaista arī vairākus tūkstošus apmeklētāju. Tomēr kā būtisks tūrisma nozares attīstību kavējošs faktors Rēzeknē ir naktsmītņu trūkums.

“Labas naktsmītnes liels pluss un liels bonuss to visu pārējo aktivitāšu popularizēšanai. Esošie tūristi, ceļotāji tagad ļoti vērtē gan ērtības, gan tiecas pēc jaunākām tendencēm,” norāda Rēzeknes Tūrisma attīstības centra vadītāja Jeļena Kijaško.

Latgales vēstniecība “Gors” un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes kultūras un tūrisma centrs” ir vērienīgākie pasākumi organizētāji pilsētā, piesaistot lielāko tūristu plūsmu. Rēzeknē pieejamo trīs viesnīcu un hosteļa kopēja kapacitāte ir vairāk kā 300 gultasvietu, tomēr šīs iestādes regulāri saskaras ar grūtībām, izmitinot savus viesus.

“Kad pie mums brauc orķestris, tad mēs faktiski sakām, ka viena viesnīca ir aizpildīta un koncerta apmeklētājiem paliek tas, kas paliek pāri. (..) Strādājot ar konferenču organizatoriem, viss viņus apmierina, infrastruktūra ir vienkārši izcila, Latvijas mērogā ļoti augstu vērtējama, bet joprojām zināmas neērtības rada šis [mazais] viesnīcu numuriņu skaits pilsētā,” saka Latgales vēstniecības “Gors” vadītāja Diāna Zirniņa.

Vien pērn Latgales vēstniecību “Gors” apmeklēja aptuveni 180 000 cilvēku. Sekojot koncertzāles daudzveidīgajam repertuāram, nepieciešams arī plašāks viesnīcu piedāvājums.

“Tie mākslinieki, kam ir nepieciešamas naktsmītnes, bāzējas Rīgas naktsmītnēs, (..) Reizi pa reizei mēs jau gribam redzēt tās piecas zvaigznes [pieczvaigžņu viesnīcas], kuru mums šobrīd nav,” saka Zirniņa.

Nupat kā atklāta Rēzeknes Olimpiskā centra viesnīca. Tomēr, lai stimulētu tūrisma nozares attīstību, pašvaldība mēģina rast līdzekļus un piesaistīt investorus vairāku miljonu vērtai SPA viesnīcas būvniecībai Kovšu ezera krastā. Projekta īstenošana paredzēta vairāku gadu griezumā. Un nav pārliecības, vai tikmēr naktsmītņu piedāvājums pilsētā varētu uzlaboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti