Dienas ziņas

Pašvaldību sociālo dienestu psiholoģiskā palīdzība maz izmantota

Dienas ziņas

Uz ceļiem turpinās kaisīt sāli

Rēzeknē sūdzas par ietvju tīrīšanas kvalitāti

Rēzeknē sūdzas par nepienācīgi notīrītām ietvēm 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rēzeknē jau atkal pēc intensīvas snigšanas ir saņemtas sūdzības par ietvju tīrīšanas kvalitāti. Vairākus gadus par to stāvokli ziemā ir atbildīgs uzņēmums “Clean R”. Šī nav pirmā reize, kad iedzīvotāji, kā arī pašvaldība publiski pauž savu neapmierinātību. Uzņēmumam piemērotas pirmās sankcijas, darbu pastiprināti ik dienu uzrauga pilsētvides speciālisti.

Pilsētvides speciālisti dodas izbraukumā uz dažādiem Rēzeknes mikrorajoniem. Viņi ar fotoaparātu fiksē ietvju stāvokli un uzrauga uzņēmuma “Clean R” veiktos, kā arī nepagūtos darbus. Pastiprināta vērība tam pievērsta svētku laikā. Tāpat pēc intensīvas snigšanas pašvaldībā saņemot iedzīvotāju sūdzības, arī domes priekšsēdētājs publiski intervijās medijiem ir paudis neapmierinātību, ka ietves nav operatīvi un pienācīgi iztīrītas.

“Pienācīgi tīrītas – tas ir domāts ar to, ka gan nebija pietiekami laikus, gan arī iztīrīts bija pavirši un tāpat ietves bija grūti staigājamas. Ja nebūtu sūdzību un mums pašiem nebūtu iebildumu, skaidrs, ka nebūtu pastiprināta uzmanība,” pastāstīja Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

“Tas tiesa, arī ar priekšsēdētāju kungu bija saruna. Mūsu darbu vadītāja, kas uz vietas ir, komunicē un uzreiz arī apsekojam objektus. Mēs tās sūdzības fiksējam. Grūtāk, protams, iet ar pieguļošiem trotuāriem, kas ir ļoti tuvu ielām,” sacīja SIA “Clean R” Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

Pilsētas ielās sastaptie iedzīvotāji atminas, ka iepriekšējos gados uzņēmums par nekvalitatīvi veiktu darbu arī sodīts vairāku tūkstošu eiro apmērā. Iedzīvotāji gan ievērojuši, ka, laikam ritot, darbība uzlabota.

“Tīra. Varbūt kādās nomalēs nav līdz galam iztīrīts, pieņemsim, šis trotuārs, ja,” rādīja Rēzeknes iedzīvotāja Valentīna.

Uzņēmums Rēzeknē nodarbina 52 darbiniekus, tam ir septiņas traktortehnikas vienības. Līgums ar pašvaldību noslēgts uz trīs gadiem līdz 2022. gada februārim par kopumā gandrīz 2,8 miljoniem eiro. Uzņēmuma pārstāvis atzīst, ka ir reizes, kad laikus nepagūst sakārtot ietves un turpmāk nepieciešamības gadījumā piesaistīts mobilās brigādes.

“Šādos mainīgos laika apstākļos, kad intensīvi snieg, snieg pat diennakti, ir pieļaujama sniega kārta uz ietvēm līdz 10 centimetri. Sētnieki iziet gan otro reizi, gan trešo reizi. Ja tas sniegs būs intensīvāks, mēs spēsim nodrošināt arī papildus vienības,” Baltrums no SIA “Clean R”.

Savukārt pašvaldība atgādina, ka līgumā norādīts – gājēju celiņiem jābūt iztīrītiem līdz asfaltam un darbi jāpabeidz 8.00 no rīta. Par šo un citu noteikumu neievērošanu draud sankcijas līdz 500 eiro, un nupat viens šāds sods jau piemērots.

“Sankcijas ir paredzētas un iepriekšējā sadarbībā arī tika piemērotas, jo bija jau gadījumi, kad neapmierināja darbs. Risinām to vienkārši pārrunu un kaut kādas abpusējās sadarbības ceļā,” pastāstīja Pozņakovs.

Pastiprināta sniega tīrīšanas darbu uzraudzība būtisku slogu pašvaldības budžetam papildus nerada, jo arī iepriekš pārbaudes veiktas regulāri. Savukārt iedzīvotāji aicināti par pārkāpumiem, gan arī to novēršanu ziņot ne tikai pilsētvides un attīstības pārvaldei, bet arī speciāli paredzētā sociālo tīklu lapā “Sakārtosim Rēzekni”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti