Dienas ziņas

Puķkopji šopavasar optimismu nezaudē

Dienas ziņas

Skolēni aktīvi piesakās darbam vasarā

Satraukums par skolu reorganizāciju

Rēzeknē šogad reorganizē jau otro skolu

Rēzeknes 4.vidusskolas skolēni un pedagogi ir neziņā par to, kāda būs izglītības programma jaunajam mācību gadam. Februārī tika saņemta ziņa par skolas reorganizāciju nepietiekama skolēnu skaita dēļ. Plāns paredz skolu apvienot ar Rēzeknes vakara vidusskolu. Izmaiņas paredz nodrošināt vispārējo vidējo izglītību vien vakara vidusskolas un tālmācības programmās. Skolēni, vecāki un arī skolas administrācija ir satraukta par nākotni. Šī ir jau otrā izglītības iestāde Rēzeknē, kas šogad tiek reorganizēta. Pavasarī pieņemts lēmums par Rēzeknes Valsts ģimnāzijas apvienošanu ar Rēzeknes 1. vidusskolu.

Mācību gada noslēgums parasti saistās ar patīkamu prieku, bet šogad Rēzeknes 4.vidusskolas kolektīvam tas ir bažu pilns Ar nākošo mācību gadu skola tiek reorganizēta, tas ir, apvienota ar vakara vidusskolu pārlieku mazā skolēnu skaita dēļ. Šis lēmums visskaudrāk skar tieši 9.klases skolēnus, jo tiek likvidētas vidusskolas klases, līdz ar to jālemj kur tālāk turpināt mācības.

Rēzeknes 4.vidusskolas 9.klases skolniece Lana Burceva ir satraukusies: „Protams, ka tas ļoti iespaidoja mani. Ja nekas nebūtu noticis paliktu arī līdz 12.klasei šeit. Tomēr ir pierasts jau pie kolektīva, arī skolotāji ir labi. Ir satraukums mainīt skolu.”

„Es pagaidām neesmu vēl izlēmusi, kurā skolā es tālāk mācīšos. Bet vispār jau negribētos, lai mūsu skola būtu tikai līdz 9.klasei. Mani šeit viss apmierina, skolotāji atsaucīgi, arī klases kolektīvs ir ļoti labs,” saka 9.klases skolniece Violeta Žurzdzina.

Bet 9.klases skolnieks Stepans Vlasovs turpinās mācīties citā pilsētā: „Es iepriekš mācījos 3.vidusskolā un salīdzinot - šī skola ir daudzreiz labāka. Te mani pieņēma ar sirdi un dvēseli un  klasesbiedri ir vislabākie. Arī skolotāji ļoti labi pret mani izturas. Es domāju iet uz Daugavpils tehnikumu mācīties saistībā ar dzelzceļu.”

Jau nākošajā pilsētas domes sēdē tiks lemts par skolas jauno nolikumu. Skolas direktors nevēlējās pāragri komentēt situāciju, bet cer, ka domes deputāti ļaus vismaz 10. un 11.klases skolniekiem pabeigt iesāktās mācības savā skolā.

„Tuvākajā domes sēdē, es domāju, šie nolikumi tiks apstiprināti. Tā, lai beidzoties mācību gadam, būtu zināms kur, kādās izglītības iestādēs viņi strādās, mācīsies un kur vecāki sūtīs savus bērnus. Domei gatavojam sešus jaunus lēmumus - divi direktora konkursa nolikumi, trīs izglītības iestāžu nolikumi un arī daži dokumenti, kas reglamentēs šo iestāžu darbību,” par darāmo stāsta Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Karīna un Aleksejs Guļbenovi arī ir 4.vidusskolas absolventi un savu bērnu nolēma skolot tieši šajā izglītības iestādē: „Pirms eksāmeniem, pat arī 11.klasē, pārejot uz citu skolu, ir stress. Tērēt šo vērtīgo mācību laiku sociālai adaptācijai svešā skolā arī nav gluži saprātīgi un racionāli.” 

Jau pēc trim dienām visās Latvijas skolās tiks svinēts pēdējais zvans. Bet jau 1. septembrī Rēzeknes 4. vidusskola turpinās darbu, nodrošinot pamata vispārējo izglītību, un piedāvās vispārējo vidējo izglītību vien vakarskolas un tālmācības programmās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti