Rēzeknē šogad mazāk vasaras nometņu; tās rīkos arī rudenī

Vasarā ļoti daudziem vecākiem ir jādomā, kā nodarbināt bērnu laikā, kad pašiem vēl nav sācies atvaļinājums. Viena no iespējām ir vasaras nometnes, tās dod iespēju arī bērniem kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku. Šogad Rēzeknes pilsētā vasaras nometņu skaits ir mazāks nekā pērn, jo pilsētas izglītības iestādēs notiek rekonstrukcijas darbi un trūkst brīvu telpu, kur nometnes rīkot.  

“Mazo princešu un džentlmeņu skola” ir viena no vasaras nometnēm Rēzeknes pilsētā. Bērni vecumā no septiņiem līdz divpadsmit gadiem apgūst labas manieres un paplašina savu redzesloku. Vienā no nodarbībām nometnes dalībnieki devās uz vietējo restorānu, lai apgūtu galda kultūru.

Rēzeknē šogad mazāk vasaras nometņu; tās rīkos arī rudenīLāsma Zute

  “Bērniem tiks pastāstīts, kā pareizi jāuzvedas pie galda, ar kādiem rīkiem ir jāēd, lai mazās princeses un džentlmeņi saprastu, ko nozīmē būt par īstu džentlmeni un par princesi,” stāstīja nometnes vadītāja Dana Pavļukeviča.

  Pavļukeviča stāstīja par nometnes aktivitātēm, kurās kopumā piedalās 22 bērni. Nometnē ir radošās darbnīcas, piemēram, sveču izgatavošanas. Viņi arī apmeklē kino, dodas ekskursijās.

  “Bijām Gulbenē, bija ekskursija pa Gulbenes depo, brauca ar rokas drezīnu, viņi iejūtas dažādā vidē, ierauga ne tikai Rēzekni, bet arī citas pilsētas. Dažādās aktivitātēs mēģinām iesaistīt bērnus, lai ir jautri, lai vasaru pavada lietderīgi, nevis sēžot pie televizoriem vai spēlējot telefonos,” klāstīja Pavļukeviča.

  Bērni nometni raksturo pozitīvi. Piemēram, Katrīna “Mazo princešu un džentlmeņu skolu” apmeklē jau trešo reizi.

  “Ir vairākas ekskursijas, garšīgs ēdiens, var padraudzēties ar jauniem cilvēkiem, kaut ko jaunu uzzināt,” stāstīja Katrīna.

  Savukārt Ermīns, kuram ir 12 gadu, vēlas nometnes laikā pilnveidot sevi.

  “Šeit bija ļoti interesanta programma, šeit audzina arī labas manieres,” sacīja Emīns, piekrītot, ka tās ir vajadzīgas.

  Kārtīgam džentelmenim “jāpalaiž meitenes vienmēr pa priekšu, kārtīgi jāēd un jārunā jauka, laba valoda”, stāstīja Ermīns, atzīstot, ka tas ir viegli. 

  Šajā vasarā Rēzeknes pilsētā kopumā ir desmit nometnes, kurās piedalās ap 300 bērni. Rēzeknes pilsētas finansējums nometņu organizēšanai ir 17 250 eiro, ir arī vecāku līdzfinansējums.

  “Maksa atkarīga, kur nometne notiek, kādas ir aktivitātes, jo ir no 80 eiro un 130 eiro, tas ir atkarīgs no nometnes programmas, ilguma, ēdienreizēm,” skaidroja Jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova.

  Šajā vasarā nometņu skaits ir mazāks nekā pērn, jo pilsētas izglītības iestādēs notiek rekonstrukcijas darbi, tāpēc trūkst telpu.  

  Ivanova atzina, ka vecāki par to ir sarūgtināti, jo nezina, kā nodarbināt savas atvases vasaras laikā, kad paši strādā.

  “Vecāki parasti sāk interesēties par nometnēm marta mēnesī, un nometnes mums ir aizpildītas pa divām dienām. Vecāki savlaicīgi plāno, kur savu bērnu ielikt, jo pēc tam zvana vecāki maija beigās, jautā vai ir vietas, protams, vietu nav,” stāstīja Eleonora Ivanova.

  Nometnes bērniem ir paredzētas līdz 12 gadu vecumam. Ir bērni, kuri vasaras laikā pagūst piedalīties vairākās.

  Tā kā šajā vasarā Rēzeknes pilsētā ir mazāks nometņu piedāvājums, finansējums no pilsētas atvēlētās summas palicis, lai rīkotu bērniem nometnes arī rudenī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti