Dienas ziņas

Slimnīcu vadītāji prasa lielāku finansējumu no budžeta

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Siltuma rēķini Rēzeknē palielinājušies trīskārt

Rēzeknē siltuma rēķini trīskārt lielāki; sociālais dienests pārslogots

Rēzeknes iedzīvotāji šobrīd par apkuri maksā 115 eiro par megavatstundu, kas ir aptuveni trīs reizes vairāk nekā pirms gada.  Lai arī pašvaldībā norāda, ka neizjūt iedzīvotāju nespēju nomaksāt rēķinus, sociālajā dienestā tomēr būtiski audzis saņemto iesniegumu skaits maznodrošinātā statusa piešķiršanai.

Rēzekniete Aļona par siltumu šajā apkures sezonā maksā 173 eiro, lai arī šī ziema nav tā aukstākā. Pērn viņa maksāja trīs reizes mazāku summu – 63 eiro.

"Mums ir ap 40 – 35m2 laikam. Piemēram, mēs strādājam ar vīru, kopā mums vēl kaut kā sanāk apmaksāt. Mums vēl divi bērni. Bet es nezinu, kā veciem cilvēkiem, kuriem ir pensija utt. Es nezinu, kā viņam to apmaksāt. Viena es nespētu to! Jo, nu, labi, apmaksāšu dzīvokli, ar ko tālāk dzīvot? " vaicāja rēzekniete Aļona Železņakova.

Asas diskusijas par pieaugušajiem siltuma rēķiniem ir arī sociālajos tīklos. Dažiem iedzīvotājiem Rēzeknē tas sasniedzis pat 300 eiro, neraugoties uz valsts atbalsta kompensāciju.

"73 kvadrātmetri, rēķins 332 eiro bez karstā ūdens, un mājās 1517 grādi."

"Mums 70 kvadrātmetri, summa 306 eiro."

Lielās rēķinu summas rada pārslodzi sociālajos dienestos. Piemēram, Rēzeknē šajā apkures sezonā iesniegumu skaits saņemt maznodrošinātās ģimenes statusu un kompensāciju par dzīvokli salīdzinot ar pagājušo gadu ir palielinājies desmit reizes.

"Pagājušajā gadā bija apmēram 49 iesniegumi mēnesī, tad tagad ir vairāk nekā 500 iesniegumi mēnesī.

 Mēs jebkurā gadījumā skatāmies ienākumus, uzkrājumus. Ja ienākumi mēnesī uz vienu ir līdz 370, viņš var saņemt atbalstu. Tas nozīmē, visu rēķinu apmaksai, kas par siltumu, enerģiju. Bet, ja viņam ir kaut kādi ienākumi lielāki un uzkrājumi, protams, tur tad arī pēc formulas var būt, ka tikai minimāls atbalsts sanāk," norādīja sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Ņemot vērā situāciju, Rēzeknē paredzēts pacelt ienākumu līmeni maznodrošinātā statusa saņemšanai.

"Ja tas tagad ir Rēzeknē 381, mēs gribam uz 436 eiro. Tas nozīmē, ka būs vismaz atbalsts elektroenerģijai un citiem pakalpojumiem," turpināja Arbidāns.

Sižeta tapšanas laikā "Rēzeknes siltumtīkli" un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība interviju Latgales reģionālajai televīzijai atteica, bet rakstiskā atbildē norādīja, ka

līdz janvāra vidum fizisko personu parāds "Rēzeknes siltumtīkliem" ir vairāk nekā 450 tūkstoši eiro, juridiskām – nedaudz vairāk nekā 50 tūkstoši. Iedzīvotājiem esot iespēja noslēgt vienošanos par rēķinu atmaksas grafiku, ja šobrīd tādas rocības nav.

Tāpat Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai izskatīšanai iesniegts jauns tarifa samazinājums, jo darbu Rēzeknē sākusi jaunuzbūvētā katlu māja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti