Panorāma

Rosina izgaismot komunistu noziegumu un gandarīt upurus

Panorāma

Notiek festivāls „Laba daba”

Rēzeknē jaunieši saindējas ar narkotiskām vielām

Rēzeknē septiņi cilvēki saindējušies ar narkotikām

Nedēļas laikā Rēzeknes slimnīcā nogādāti septiņi cilvēki smagā narkotisko vielu reibumā, to vidū - pieci pusaudži. Šis ir pirmais gadījums pilsētā, kad ar narkotiskajām vielām īsā laika periodā saindējies tik liels cilvēku skaits. Ārsti norāda - ja laikus netiks atklāts bīstamo vielu izplatītājs, saindēšanās gadījumu skaits pilsētā var pieaugt.

Vēl pirms nepilna gada Rēzeknes slimnīcā nonāca ap desmit jauniešu, kuri lietojuši "spaisu" un nogādāti reanimācijā. Pēdējo diennakšu laikā Rēzeknes slimnīcā smagā stāvoklī nogādāti septiņi cilvēki. Toksikoloģisko analīžu rezultāti, kas ļaus precīzi noskaidrot narkotiskās vielas sastāvu, būs zināmi pēc nedēļas.

Pastāv aizdomas, ka saindēšanos izraisījis viens no hašiša paveidiem, tautā saukts arī par plastilīnu. Šobrīd visu septiņu pacientu stāvoklis jau stabilizējies.

"Viņus atveda ar neatliekamo medicīnisko palīdzību vai arī policija no ielas. Viņi bija smagā intoksikācijā jeb smagi saindējušies un zaudējuši pārvietošanās spējas, (..) daļai no viņiem bija arī halucinācijas sākušās," norāda Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts Jāzeps Korsaks.

Viņš atzīst, ka, nesaņemot laicīgi medicīnisko palīdzību, sekas var būt smagas. Hašišs izraisa atkarību, ietekmē atmiņu un psihi, izraisa traucējumus elpošanas, kā arī sirds - asinsvadu sistēmas darbībā. Pilsētā satiktie jaunieši atzīst, ka Rēzeknē narkotisko vielu tirdzniecības vietas pastāv, tiesa, vairumam tās nav aktuālas, kaut gan viņi zina vietas, kur tās var nopirkt. "Kaut kad, protams, esmu dzirdējis. Kurš tad to nav dzirdējis!" saka Raivis.

Ja savlaicīgi netiks atklāts narkotiku piegādātājs, pilsētai var nākties saskarties ar jauniem intoksikācijas gadījumiem. "Parasti tikai viena desmitā daļa nonāk mūsu vai policijas redzeslokā. Visdrīzāk to lietotāju ir septiņas līdz 10 reizes vairāk. Tālākā izplatība ir atkarīga no policijas - cik ātri viņiem izdosies pārtraukt piegādes ceļu uz Rēzekni," norāda Korsaks.

Valsts policijas Latgales reģiona Rēzeknes iecirknī gan sniegt komentārus par situāciju atsakās, norādot, ka vispirms jāsaņem ekspertīzes slēdziens, kas var aizņemt pat mēnesi.

Iedzīvotāji tiek aicināti atbildīgi izturēties pret savu veselību, kā arī ziņot, ja viņu rīcībā ir informācija par narkotisko vielu avotu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti