Sadaļas Sadaļas

Rēzeknē šajā sezonā plāno sākt Krasta ielas sakārtošanu

Rēzeknē plānots jau šajā sezonā uzsākt darbus pie Krasta ielas rekonstrukcijas. Iela atrodas pie upes, un tā būs turpinājums jau izveidotajai Gājēju promenādei. Plānotā darbu summa ir 2,5 miljoni eiro, un projektu iecerēts realizēt tuvāko divu gadu laikā.  

Krasta ielu, kas atrodas blakus Rēzeknes upei, plānots rekonstruēt, sākot no pilskalna līdz topošajam olimpiskajam centram. Kopējais rekonstruējamais Krasta ielas garums ir 1,68 kilometri. Krasta iela būs turpinājums jau esošajai Gājēju promenādei, kas gar Rēzeknes upi savieno multifunkcionālo koncertzāli Latgales vēstniecības “Gors” un pilskalnu.

Rēzeknē šajā sezonā plāno sākt Krasta ielas sakārtošanuLāsma Zute

“Krasta iela ir loģisks turpinājums, kas padarīs pievilcīgāku gan Rēzeknes kopējo vizuālo tēlu, gan atpūtas un tūrisma iespējas pilsētā,” norāda Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Lai savienotu Krasta ielu ar olimpisko centru, no 18. novembra ielas līdz K.Valdemāra ielai tiks uzbūvēts jauns ielas posms.

Šobrīd tur gar upi ved vien iemīta taka, kur krūmāju malās redzami atkritumi. Šī vieta tiks bruģēta, ierīkots apgaismojums un atpūtas laukumi pie upes.

“Tur būs tūrisma objekti, būs izbūvēta rekreācijas zona ar bērnu laukumu, pludmales kabīnēm un citu infrastruktūru, kas nepieciešama atpūtai. Visā ielas garumā tiks uzlikts bruģakmens, tiks sakārtoti un nostiprināti upes krasti, kā arī krastā būs labiekārtotas trīs laivu piestātnes,” klāsta domes pārstāvis.

Šobrīd Krasta ielā ir grants segums, putekļi un bedres, nav patīkama pārvietošanās, ne ejot kājām, ne braucot ar automašīnu.

“Iela jau sen atrodas tādā stāvoklī; es šeit dzīvoju un, cik es sevi atceros, tā ir tāda. Īpaši ziemā šeit nav patīkami braukt vai iet, ja to atjaunos, tas būs tikai ieguvums pilsētai. Šeit ir skaistas vietas: daba, upe. Domāju, šī būs populāra vieta gan tūristiem, gan vietējiem, lai pastaigātos,” saka pie upes uzrunātais jaunietis.

Arī kāda sieviete, ejot pastaigā gar Rēzeknes upi, atzīst - ja būtu uzvilktas augstpapēžu kurpes, pārvietoties būtu sarežģīti, viņai piekrīt arī cits sastaptais rēzeknietis.

“Ceļš, jā, ir šausmīgs, domāju, ka būs labi, ja sataisīs,” viņš piebilst.

Tomēr, neraugoties uz nesakopto apkārtni, šobrīd Krasta iela ir vieta, kur cilvēki dodas pastaigās, lai gan, pabraucot garām automašīnām, putekļu mākoņi rada neērtības.

Savukārt pēc rekonstrukcijas priekšroka šeit būs gājējiem, jo Krasta ielā būs ierobežota satiksme.

“Mēs plānojam, ka šī iela būs daļēji caurbraucama, stāvēs zīmes, kas atļaus iebraukt tajā teritorijā dzīvojošajiem vai strādājošajiem, jo mēs to uzskatām vairāk par tūrisma zonu, lai varētu atpūsties un būtu drošībā,” stāsta Kārlis Pozņakovs.

Krasta ielas rekonstrukcijai līdzfinansējums, kas ir 294 472 eiro, tiks segts no Latvijas--Krievijas pārrobežu sadarbības programmas.

“Šobrīd notiek finansējuma līguma parakstīšana, mēs ceram, ka divu gadu laikā šis projekts tiks realizēts. Esam pārliecināti, ka realizācija sāksies ja šogad, jau ir izsludināts iepirkums, process ir jau uzsācis savu gaitu,” informē  domes pārstāvis.

Līdzfinansējums ir vien daļa no kopējās Krasta ielas rekonstrukcijas summas, iepirkumā paredzamā līgumcena ir 2,5 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt