Dienas ziņas

Palielinās Aiviekstes HES jaudu

Dienas ziņas

Mediji strādā vairāk, bet pelna mazāk

Rēzeknē sabiedriskais transports kursē bez izmaiņām

Rēzeknē sabiedriskais transports kursē bez izmaiņām

Vairākās lielākajās pilsētās ir samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits vai, piemēram, atcelta iespēja pārvietoties ar to bez maksas. Rēzeknē, tuvojoties mazdārziņu sezonai, apsver domu ieviest pat papildu reisus, lai nodrošinātu distancēšanās ievērošanu. Savukārt bezmaksas braucienu saglabāšanu skaidro ar to, ka tā tiek novērsta skaidras naudas aprite, kā arī mazināts pasažieru kontakts ar šoferiem. 

Rēzeknē pasažieru plūsma sabiedriskajā transportā, salīdzinot ar marta sākumu, samazinājusies par vairāk nekā 50%. Tā turpina sarukt. Vietas autobusos ir marķētas, pasažieri aicināti ievērot piesardzības pasākumus, taču ne vienmēr tas izdodas.

"Rēzeknes satiksmes" pakalpojumu attīstības un pārdošanas vadītājs Viktors Borcovs pastāstīja, ka galvenokārt pasažieri neievēro to, ka marķētajās sēdvietās nedrīkst sēdēt. "Kad ir pīķa stundās pārpildīti autobusi, cilvēki ne vienmēr vēlas ievērot," viņš norādīja.

Laikam ejot, pieturās sastaptie iedzīvotāji ievērojuši, ka pasažieri kļūst atbildīgāki. Arī paši transportu izmanto tikai nepieciešamības gadījumā.

"Es tagad uz pastu aizbraucu. Gadās, ka uz aptieku vai veikalu vajag, bet tā cenšamies ievērot Ministru prezidenta norādījumus, ka ir jābūt vairāk mājās. Es uzskatu, ka tas ir pareizi, jo Eiropā ir ļoti smaga situācija," stāstīja Rēzeknes iedzīvotājs Leonīds.

"Šajā autobusā mēs tikai četri cilvēki bijām. Tur bija vietas, kur apsēsties," norādīja Juris.

Atšķirībā no daudzām citām lielākajām pilsētām Rēzeknē sabiedriskā transporta kustība pašlaik notiek bez izmaiņām, saglabāta arī bezmaksas braukšana. To vērtējis neatkarīgs transporta loģistikas eksperts, un nolemts, ka rēzeknieša kartes izmantošana mazinās skaidras naudas apriti, kā arī kontaktu ar šoferi, savukārt reisu atcelšana veicinātu cilvēku drūzmēšanos kā autobusos, tā pieturās.

"Šajā situācijā tāpat ir nepieciešams cilvēkiem sniegt atvieglojums, jo jau tā ir grūti laiki. Daudzi ir palikuši bez darba iespējām, tāpēc tas ir svarīgi," norādīja "Rēzeknes satiksmes" pārstāvis Borcovs

"Rīgā, tur gan, tur cilvēku ir vairāk. Par Daugavpili var pastrīdēties, varbūt arī varēja atļaut, bet Rēzeknē pagaidām ir ciešami, jo paši cilvēki ievēro distanci," vērtēja pieturā sastaptais Leonīds.

Autobusi vairākas reizes dienā tiek dezinficēti: pirms izbraukšanas ceļā, dienas laikā pārtraukumos, kā arī katrā gala pieturā.

"Dezinfekcija notiek parkā ar baktericīdiem līdzekļiem, mitrā uzkopšana ar speciālo ķīmiju. Un tāpat visas šeit esošās margas, sēdekļi. Tiek dezinficēti visi autobusa rokturi," pastāstīja Borcovs.

Satraukumu gan rada mazdārziņu sezonas tuvošanās, kad varētu palielināties vecāka gada gājuma pasažieru daudzums. Ja tā notiks, uzņēmums ir gatavs atsevišķos reisos nodrošināt papildu autobusus.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti