Ārpus Rīgas

Liepājas skolās turpinās apjomīgi būvdarbi

Ārpus Rīgas

''Ziemeļlatvijas'' galvenā redaktore Ingūna Johansone par mazajām lauku skolām

Rēzeknē puse no sporta zālēm slēgtas remonta dēļ

Rēzeknē puse no sporta zālēm slēgtas remonta dēļ

Rēzeknē puse no sporta zālēm ir slēgtas, jo tās teju vienā laikā tiek renovētas. Tas sporta nodarbību grafika saplānošanā rada sarežģījumus.

Rēzeknē pašlaik notiek būvdarbi Rēzeknes 2.vidusskolas sporta zālē un Sporta pārvaldes Rēzeknes bērnu un jaunatnes sporta skolā. Tāpat līdz ar divu skolu drīzumā sāktajiem renovācijas darbiem gan skolēni, sākoties mācību gadam, ir pārcelti uz citām izglītības iestādēm, gan skolu sporta zāļu infrastruktūra sportistiem nav pieejama - tās ir vēl trīs sporta zāles.

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings stāsta, ka šis mācību gads, īpaši sporta aktivitāšu telpu nodrošināšanā, sācies saspringti:

“Patiesībā tādas piecas vietas, kur varētu notiks sporta nodarbības, ir izkritušas no aprites, un tas ir radījis virkni zināmu neērtību un problēmu saistībā ar sporta nodarbību organizēšanu gan sporta skolai, gan sporta klubiem un visiem pārējiem interesentiem, kurus interesē sports.”

Iepriekš minētājās piecās sporta zālēs mācību stundas un treniņi notika gan vispārizglītojošo skolu skolēniem, gan bērnu un jaunatnes sporta skolai, gan dažādiem sporta klubiem. Pašlaik sporta aktivitātes tiek nodrošinātas esošo izglītības iestāžu sporta zālēs. Ir izveidots treniņu grafiks. Pirmā prioritāte ir mācību sporta stundas, otrā - sporta skolas nodarbības un tad - sporta klubi, kuri var trenēties skolu zālēs, ja ir laiks.

“Atļaujas bez maksas nodarbināt bērnus sporta klubu vajadzībām bija iedodas apmēram 20 sporta klubiem.

To klubu bija ļoti daudz, kas tika atbalstīti, jā, klubiem būs zināmas grūtības, lai nodrošinātu šo te procesu,” saka Drelings.

Sporta klubā "Ezerzeme" ir dažādu vecumu skolēni, sākot no pirmās līdz divpadsmitajai klasei, un arī pieaugušie spēlē basketbolu. Sporta kluba valdes priekšsēdētājs Artūrs Šķesters norāda, ka renovācija rada neērtības.

“Šī gada augusta beigās mēs bijām smagā situācijā, jo [izkrita] mūsu pamata vieta, kur mēs trenējamies ģimnāzijā. Un otra pamata bāze, kur treniņprocess notika, bija Sporta pārvaldes sporta komplekss. Tur arī notiek remonts jau pāris mēnešus.

Līdz ar to mēs palikām pie sasistas siles,” skaidro Šķesters.

Sporta kluba "Ezerzeme" basketbolisti pašlaik trenējas vairākās izglītības iestādēs un Valsts robežsardzes koledžas sporta zālē, kas prasa papildu finanšu līdzekļus.

“Ir braukāšana no vienas zāles uz otru, inventāra pārvadāšana arī sagādā kaut kādas relatīvas problēmas. Bet labāk, ka ir iespēja kaut kur trenēties, nekā viņas nav, jo basketbolā ir grūti iedomāties, ka mēs trenējamies tikai ārpusē,” uzsver Šķesters.

Sportisti gaida, lai ātrāk tiktu renovēta Rēzeknes 2.vidusskolas sporta zāle, kas atvieglotu treniņu iespējas. Zāle, kā apliecina Rēzeknes pilsētas Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs, sportistiem būs pieejama jau oktobra beigās.

“Ar otro objektu ir līdzīgi, tur būvniecības darbi bija paredzēti 12 mēnešus, un 12 mēneši šim objektam iztecēs janvāra vidū. Faktiski būvniecības darbi notiek pilnā sparā,” stāsta Orlovs.

Situācija, ka vienā brīdī ir aizvērtas vienlaicīgi piecas sporta zāles, izveidojusies neplānoti.

“Fondu programmas ir pieejamas tad, kad viņas ir pieejamas. Līdz ar to šeit attiecībā uz skolām šī programma atvērās tikai šajā gadā. Tikai tagad mums būs iespēja uzsākt šos būvniecības darbus. Energoefektivitātes programma sākās pagājušajā gadā, un, tikko bija iespēja šos  projektus iesniegt, mēs viņus iesniedzām. Viss bija atkarīgs no finansējuma pieejamības, un tikko ir iespēja, tā mēs startējam un strādājam ar būvniekiem,” situāciju apraksta Orlovs.

Pēc renovācijas gan Rēzeknes 2.vidusskolas sporta zālē, gan Sporta pārvaldes ēkā būs uzlabota energoefektivitāte un telpu infrastruktūra, kas būs atbilstoša mūsdienu sporta prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt