Rēzeknē priekšvēlēšanu solījumu topā – vairāk darbavietu un pašvaldības policijas atjaunošana

Par varu Rēzeknes pašvaldībā jūnijā gaidāmajās vēlēšanās cīnīsies 166 kandidāti no 11 sarakstiem. Trešdaļa no kandidātiem ir sievietes, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā.

  • “Saskaņas” saraksta līderis Rēzeknē ir jau divus sasaukumus domes darbu vadījušais Aleksandrs Bartaševičs.

Viņam sarakstā seko vēl septiņi kandidāti, kuri arī pašlaik ir domes deputāti: Rēzeknes 3. vidusskola direktore Lidija Ostapceva, Andrejs Rešetņikovs, Rēzeknes slimnīca valdes loceklis Jānis Krišāns, Aleksejs Stecs, Rēzenes Olimpiskā centrs valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs, Rēzeknes 2. vidusskola direktors Igors Sergejevs un domnieks Aleksandrs Irišins.

Priekšvēlēšanu programmā partija norādījusi virkni paveicamo darbu pilsētā, tostarp attiecībā uz ekoloģijas un pilsētsaimniecības jautājumiem.

  • Eiroskeptiķu Rīcības partijas saraksta pirmais numurs ir Rēzeknes bērnudārza “Bitīte” skolotāja Jeļena Ivanova. Sarakstā ir arī vairāki apsargi un bezdarbnieki.

Eiroskeptiķu Rīcības partija priekšvēlēšanu programmā lielākoties norādīts uz iecerētajām izmaiņām valsts, nevis vietvaru politikā. Savukārt attiecībā uz pašvaldībām tiek solīts par trešdaļu samazināt pašvaldību aparātus un municipālās struktūras. Latvijas lielajās pilsētās partija iecerējusi izveidot Sabiedrisko padomi, kura varēs vērtēt projektus, piedalīties iepirkumos un lēmumu pieņemšanā par iecelšanu amatos pašvaldībās.

  • Triju politisko spēku – Latvijas Reģionu apvienības, parijas "Latvijas attīstībai" un partijas "Alternative" – apvienotā saraksta “lokomotīve” ir uzņēmējs un pašreizējais domnieks Vjačeslavs Dubovskis, kurš pirms četriem gadiem Rēzeknē vāca parakstus pret sliktajiem ceļiem.

Partijas kopīgajā programmā uzsver, ka to sarakstā ir gados jauni un enerģiski cilvēki. Politiskie spēki sola atjaunot Rēzeknes pašvaldības policiju, par 20% samazināt apkures tarifus, kā arī sadarboties ar kaimiņu pašvaldībām.

  • Pašreizējais domnieks un uzņēmējs Igors Lucijanovs ir partijas „Vienota Rēzekne” saraksta priekšgalā. Uz darbu domē pretendē arī Jānis Jukna, kurš savulaik kā Rēzeknes slimnīcas vadītājs bija zaudējis domes deputātu uzticību.

Vēšanās ir arī Rolands Duncāns, kurš ilgstoši ir "Rēzeknes ūdens" vadībā, un "Rēzeknes gaļas kombināta" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Jegorčenko. Tāpat vēlēšanās no šīs partijas piedalās vairāku Rēzeknes mācību iestāžu direktori.

Priekšvēlēšanu programmā „Vienota Rēzekne” norāda, ka tās darbības pamatprincips ir vienota un vienlīdzīga sabiedrība, un tās mērķis ir kopā ar pilsētas sabiedrību nodrošināt saimniecisku pilsētas vadīšanu un uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

„Latvijas Krievu savienības” vēlas esošās likumdošanas ietvaros nodrošināsim iedzīvotājiem saziņu ar pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem arī krievu valodā. Partijas programmā solīta juridiskā palīdzību skolotājiem un citu pašvaldības iestāžu darbiniekiem, lai “pasargātu viņus no Valsts valodas centra patvarības un spekulācijām attiecībā uz viņu lojalitāti”. Politiskais spēks arī cer palielināt virkni sociālo pabalstu un izveidot bezmaksas minimālo medicīnas pakalpojumu paketi pensionāriem.

ZZS Rēzeknē sola izbūvēt bezmaksas autostāvvietas pašvaldībai piederošajās zemēs pie daudzstāvu mājām, organizēt atkritumu šķirošanu, palielināt apkures pabalstus pensionāriem un trūcīgajiem, arī atjaunot vēsturisko kultūras namu.

  • Partijas “No sirds Latvijai” saraksta pirmais numurs Rēzeknē ir uzņēmējs Antons Ludboržs, kurš pagājušajās vietvaras vēlēšanās startēja no "Savienība Latgales sirds" saraksta.

Priekšvēlēšanu programmā partija sola “konsekventi risināt jautājumus par jaunu, nelielu, ļoti kompaktu uzņēmumu izveidi”, kā arī atdzīvināt un izveidot īpašas teritorijas ar modernu infrastruktūru.

  • Partijas “Vienoti Latvijai” valdes priekšsēdētāja un skolotāja logopēde Inese Muhamberga startē Rēzeknes pašvaldību vēlēšanās kā saraksta pirmais numurs. Vēlēšanās kandidē arī Rēzeknes pensionāru apvienības vadītāja Antoņina Ružāne.

“Vienoti Latvijai” sola bezmaksas ēdināšanu pašvaldības skolās no 1. līdz 9.klasei. Politiskais spēks vēlas atjaunot pašvaldības policijas patruļdienestu.

Šajā sarakstā ir arī domnieks un Rēzeknes slimnīcas ārsts Jāzeps Korsaks, Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska. Tāpat no apvienotā saraksta vēlēšanās piedalās vairāki Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas darbinieki.

Sekmēt sadarbību starp pašvaldībām, arī starp pilsētu un novadu ir viena no minēto partiju priekšvēlēšanu programmas iecerēm. Savukārt pašvaldības stipendijas tiek solītas jaunajiem profesionāļiem medicīnā, policijā, sportā, izglītībā.

  • Apvienība ''Iedzīvotāji” vēlas atjaunota pašvaldības policiju, domes saistošos noteikumus padarīt saprotamākus iedzīvotājiem. Tāpat iecerēts domē sniegt bezmaksas konsultācijas par nodokļiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Politiskais spēks sola jaunu pabalstu maznodrošinātajiem 20 eiro apmērā higiēnas pakalpojumiem.

Pirmais numurs šajā sarakstā ir uzņēmējs Ainis Tutins. Tāpat no šīs partijas kandidē vairāku biedrību vadītāji.

  • Ar pirmo numuru partijas "Savienība Latgales sirds" sarakstā startē biedrības “Eiropas reģionālā attīstība” Latgales biroja direktors Ernests Jurkāns, kurš savulaik bijis piektajā Saeimas deputātu, bet atteicies no mandāta 1994.gadā pēc ievēlēšanas par Rēzeknes mēru. Viņš arī bijis ievēlēts sestajā Saeimas sasaukumā, un neilgu laiku bijis pašvaldību lietu ministrs.

Sarakstā ir arī Rēzeknes mākslas skola Kristīne Binduka.

Politiskā spēka programmā uzsvars likts uz nodarbinātību. Partija arī cerējusi pilsētā atgriezt dzelzceļa, policijas, ieņēmumu dienesta struktūras.

Lielāks bezdarbs un mazāk iedzīvotāju

Starp Latvijas lielajām pilsētām Rēzekne ir tā, kurā četru gadu laikā visstraujāk sarucis iedzīvotāju skaits – par 8,34%.

Rēzeknē ir arī vājāki vidējie atalgojuma un bezdarba rādītāji. Mēness vidējā bruto darba samaksa 2015.gadā pilsētā bija 672 eiro, un bezdarba līmenis darbaspējīgo vidū pērn bija 11,8%.

Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)

+ -

Rēzeknē viesojās arī LTV pašvaldību projekta "Tautas panorāma" komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt