Dienas ziņas

Lielvircavas kultūras nama pirkšanai naudu nedod

Dienas ziņas

Cigoriņu ražotne Skrundas novadā

Rēzeknē vienuviet būs atskurbtuve un nakts patversme

Rēzeknē par pusmiljonu eiro vienā ēkā veidos atskurbtuvi un naktspatversmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Tāpat kā daudzās vietās Latvijā, arī Rēzeknē vairāk nekā 25 gadus nav atskurbtuves. Iestājoties ziemai, liela reģiona pilsētā trūkst gultasvietu arī naktspatversmē. Lai risinātu abus jautājumus, pašvaldība nolēmusi ieguldīt pusmiljonu eiro pamestas ēkas atjaunošanā, kur sociālo palīdzību plānots sākt sniegt nākamgad.  

Rēzeknes vecpilsētas mikrorajonā Bukmuižas ielā jau raitā gaitā notiek remontdarbi - celtnieki renovē vienu no degradētajiem pašvaldības īpašumiem. Ēkai pilnībā nomainīts jumts, atjaunota komunikāciju sistēma un kanalizācija, nostiprināti pamati un nesošās sienas. Nupat uzsākta arī telpu pārplānošana. Pēdējos desmit gadus šī ēka bija pamesta novārtā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs stāstīja, ka pašvaldībai bija dilemma - ko darīt ar šo ēku, jo tā bija domes bilancē gana labā stāvoklī, un parādījās ideja izveidot gan atskurbtuvi, gan nakts patversmi.  

Domes pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns klāstīja, ka ēkas pirmajā stāvā būs telpas “cilvēkiem, kas uz īsu brīdi atradīsies patversmē, pārguļot nakti, nemotivētiem, bet otrais stāvs būs līdzīgs sociālā tipa dzīvokļiem, kur būs pašaparūpes iespējas un varēs sevi apkalpot, ēst gatavot, mazgāties”.

Šobrīd Rēzeknē atskurbtuves nav vispār, bet nakts patversme atrodas daudzdzīvokļu namā un tajā ir vien 30 gultasvietas. Ziemas sezonā vienai no lielākajām reģiona pilsētām tas ir krietni par maz. Iecerēts, ka jaunajā – apvienotajā naktspatversmes un atskurbtuves ēkā apmesties varēs vismaz 50 cilvēki un te atradīsies arī dienas centrs. Līdz šim rūpes par iereibušajiem iedzīvotājiem Rēzeknē uzņēmās slimnīca.

Rēzeknes slimnīcas ārsts narkologs Jāzeps Korsaks atzina, ka slimnīca to dara pēdējos 6 - 7 gadus, kas neatbilst slimnīcas profilam, “kā arī rada pamatīgas problēmas gan uzņemšanas nodaļas darbiniekiem, gan arī tiem pacientiem, kuri stājas slimnīcā”.

Atskurbtuves neesamība pilsētā ir arī papildu finansiāls slogs pašvaldībai, jo iereibušus un agresīvi noskaņotus pacientus līdz šim veda uz atskurbtuvi Ludzā.

Sociālā dienesta vadība uzsver: apvienot vienuviet divas nozīmīgas sociālās iestādes ir viens no labākajiem risinājumiem, kā turpmāk pilsētvidi veidot arvien drošāku un ietaupīt pārvadājumiem un darbiniekiem nepieciešamos līdzekļus.

“Tas arī ar tādu nodomu, ka pašvaldībai izmaksās lētāk šis pakalpojums, nekā pie kāda nomāt. Jo personāls, kas naktspatversmi pieskatīs, arī atskurbtuves pakalpojumu [sniegs],” skaidroja Gunārs Arbidāns.

Kopumā ēkas renovācijā plānots ieguldīt pašvaldības finansējumu pusmiljona eiro apmērā, papildus piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus ēkas siltināšanai. Remontdarbu noslēgums un jaunās naktspatversmes, kā arī atskurbtuves atklāšana Rēzeknē gaidāma jau 2017. gada 1. martā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti