Dienas ziņas

Latvija dāvina britiem Ziemassvētku egli

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē nolemts lauzt līgumu ar “Clean R”

Rēzeknē par nepietiekamu ietvju tīrīšanu lauzīs līgumu ar «Clean R»

Rēzeknes pašvaldība jau vairākkārt bijusi neapmierināta ar uzņēmuma "Clean R" paveikto , tīrot ietves pilsētā. Arī pirms dažām dienām, kad visā Latvijā stipri puteņoja, pēc snigšanas ietvju stāvoklis daudzviet bija kritisks. Pašvaldība sasauca ārkārtas sēdi, kurā lemts lauzt līgumu ar uzņēmumu. Abas iesaistītās puses vaino viena otru komunikācijas kļūdās, taču atzīst, ka šobrīd situācija uzlabojusies.

Uzņēmumā “Clean R” skaidro, ka gan par sodiem, gan vēlmi lauzt līgumu pašvaldība nav laicīgi informējusi. Pašvaldībā šīs apsūdzības noraida. Šīs nedēļas sākumā atbildīgās personas tikušās aci pret aci.

“Sarunā panākta vienošanās, ka viņi pašlaik turpina strādāt uz ielām. Bet domes lēmums ir pieņemts, mūsu juristi strādā pie līguma laušanas juridiskās puses," stāsta Rēzeknes domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs  Georgijs Orlovs.

Tikmēr “Clean R” izpilddirektors norāda: "Turpināsim līguma izpildi, attīrīsim visus kritiskos punktus, par ko mums bija pārmetumi, turpināsim nodrošināt darbu, kamēr notiek intensīva snigšana. Un tad griezīsimies pie domes mainīt iepriekš pieņemto lēmumu.” 

Situācija uzlabojusies, bet pašvaldība joprojām nav apmierināta. “Mēs katru dienu joprojām stādam šādus aktus, par šiem aktiem mēs informējam “Clean R”, jo tomēr tie pārkāpumi nav novērsti.

Uz šo brīdi ir problēmas uz vairākām ielām, kur ietves nav iztīrītas vai pat ir ietves, kur nav tīrīts vispār," uzsver Orlovs.

Savukārt “Clean R” izpilddirektors atzīmē: “Esam mobilizējuši papildu resursus, vēl esam nosūtījuši papildus septiņas tehniskās vienības, papildu cilvēkus. Šobrīd tā sniega kārta ir tik augsta, 30, 40, pat 50 centimetru, līdz ar to tas stipri apgrūtina līguma izpildes iespējas.”

Par pilnīgu vai daļēju ietvju tīrīšanu “Clean R” atbildīgs arī citās Latvijas pilsētās. "ReTV" noskaidroja, ka ne Jūrmalā, ne Tukumā līdzīgu sūdzību par konkrētā uzņēmēja darbu nav. Liepājā, kur “Clean R” gan tīra nevis ietves, bet brauktuves, atminās, ka pirmajā sadarbības gadā bijušas kļūdas, bet tās atrisinātas un šoziem par uzņēmuma darbu pretenziju nav. Kritiskāks pašvaldības vērtējums ir Valmierā, bet sodi netiks piemēroti. 

“Veselu nedēļu vai četras dienas nāca sniegs, tad bija vietas, kur viņi netika kārtībā. Bija tikšanās ar uzņēmuma vadību, kuri solīja, un es esmu pilnīgi pārliecināta, ka viņi visu izdarīs, lai būtu atbilstoši tai kārtībai, kuru esam noteikuši," stāsta Valmieras novada Īpašuma un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Rita Jemšika.

Rēzeknē domstarpības par ietvju tīrīšanas kvalitāti bijušas jau vairākus gadus. Toreiz tās atrisinātas, vērtē uzņēmumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt