Ārpus Rīgas

''Rīgas un Apriņķa Avīze'' galvenais redaktors Dzintris Kolāts par varas maiņu Baldonē

Ārpus Rīgas

Daugavpils Saskaņas pamatskola pārcelsies uz renovētu ēku

Rēzeknē nojauc graustu, dome rēķinu pieprasīs apmaksāt likvidētam uzņēmumam

Rēzeknē nojauc graustu, dome tēriņus grasās piedzīt no likvidēta uzņēmuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rēzeknē bijusī Dzelzsbetona konstrukciju rūpnīca ir viens no pilsētas degradējošiem objektiem, kas šobrīd tiek nojaukts. Zemes gabals, kur atrodas būves, kopš šī gada sākuma pieder pašvaldībai, savukārt pats objekts -  privātai firmai. Nespējot pieprasīt, lai īpašnieks graustu nojauc, pašvaldība dara to par saviem līdzekļiem, sakot, ka nojaukšanas izdevumus vēlāk pieprasīs no ēku privātīpašniekiem, taču uzņēmums, kam tās pieder, ir likvidēts.   

ĪSUMĀ:

  • Padomju laikos būvētā rūpnīca jau gadiem bija pilsētas grausts.
  • Īpašnieks to nenojauca, tagad to dara dome par 60 000 eiro.
  • Degradētā teritorija ir vairāk nekā trīs hektārus plaša, tajā ir vairākas ķieģeļu ēkas.
  • Izdevumus pašvaldība vēlējās piedzīt no īpašniekiem.
  • Ēku īpašnieks, SIA “Landra”, šā gada 8.oktobrī ir likvidēts.

Jau teju divas nedēļas notiek demontāžas darbi, lai sakārtotu vienu no pilsētas degradētajām teritorijām. Padomju laikā izveidotā Dzelzsbetona konstrukciju rūpnīca jau vairākus gadus bija pilsētas grausts. Nojaukšanu un teritorijas sakārtošanu veic vietējā firma “V.J.M. Būve”, darbu summa teju 60 tūkstoši eiro.

“Tagad notiek sagatave pēdējai ēkas demontāžai. Mēs nojaucām šīs maziņās, tagad visu materiālu gatavojam pie lielās klāt, lai būvgruži neaizietu tālu, mēs taisām uzbērumu, lai uzbrauktu augšā un mierīgi nojauktu ēku. Ar sagatavi un visu mums nedēļu vajag,” stāsta galvenais projekta vadītājs Jānis Adijāns.

Degradētā teritorija ir vairāk nekā trīs hektārus plaša, tajā atrodas vairākas ķieģeļu ēkas, daļa no objektiem jau ir nojaukti. Būvgruži no ēkām tiks pārstrādāti un paliks esošajā teritorijā.

“Smalcinātājs, kurš vēlāk šos būvgružus pārvērš šķembās, izņem metālu ārā, visu pārējo pārstrādā, un sanāk tīrās šķembas, kuras var noplanēt, noblietēt un sanāk šķembots laukums, pa kuru var mierīgi braukt ar mašīnām,” par procesu saka Adijāns.

Zemesgabala un ēku īpašnieki līdz šim bija dažādas firmas. Šā gada sākumā, izmantojot pirmpirkuma tiesības, zemes gabalu iegādājās Rēzeknes pilsētas pašvaldība par vairāk nekā 125 000 eiro, nepieciešamo summu ņemot aizņēmumā no Valsts kases uz desmit gadiem. Šogad pilsētas būvvalde lēma arī par ēku piespiedu nojaukšanu.

“Pirmais lēmums par nojaukšanu tika datēts 2010.gadā, tajā laikā īpašnieks bija SIA “Latgales betons”, tagad īpašnieks ir SIA “Landra”, mums bija izrakstīti sodi par kopējo summu vairāk nekā 30 tūkstoši, pāri par desmit sodiem bija uzlikts “Latgales betonam” un viens sods SIA “Landra”, 2015.gadā “Landra” sāka daļēju nojaukšanu, bija noslēgts līgums ar būvuzņēmēju, bet darbi apstājās, un mēs konstatējām, ka darbi nebija pabeigti pilnā apjomā, un mums nācās atkārtoti sodīt īpašnieku”, atceras Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs.

Kā apgalvo Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs, rēķinu par darbu izmaksām pašvaldība pieprasīs no būvju īpašniekiem, kas ir uzņēmums SIA “Landra”.

“Mēs veicam nojaukšanas darbus paši un pēc tam piestādām rēķinu par tiem darbiem īpašniekam, protams, to var apstrīdēt likumā noteiktajā kārtībā, bet mēs to darām. Kāpēc pašvaldība pieņēma šādu lēmumu? Jo kopš 2010.gada nekas netika izdarīts, bet, ka tādi grausti bojā pilsētas vidi, mēs visi ļoti labi zinām. Naudas ziņā mēs neko nezaudēsim, jo tas rēķins tiks piestādīts īpašniekam uz apmaksu,”  skaidro Stecs.

Taču pēc “Lursoft” datiem uzņēmums SIA “Landra” šā gada 8.oktobrī ir likvidēts, kas nozīmē, ka no uzņēmuma līdzekļus pašvaldība nevarēs atgūt.

Un izdevumus nāksies segt vien pašvaldībai par saviem līdzekļiem. Uzņēmuma SIA “Landra” īpašnieka viedokli neizdodas noskaidrot. “Lursoft” norādītajos kontaktos atbild vīrietis, kurš apgalvo, ka uzņēmumu ir sen kā pārdevis un neko par īpašumu Rēzeknē nezina.

Degradētais objekts atrodas Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, pēc objekta nojaukšanas pašvaldība ar to varēs rīkoties pēc saviem ieskatiem, jo zemesgabals pieder pašvaldībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti