Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tapis komikss par Jāni Daliņu

Rēzeknē jauna kārtība ielu tīrīšanā

Rēzeknē nenotīrītus trotuārus «apkaro» ar jaunu kārtību ielu tīrīšanā

Kopš 1.janvāra Rēzeknes pašvaldība nodrošina centralizētu ietvju tīrīšanu visā pilsētā. Iepriekš par trotuāru kopšanu bija atbildīgi arī piegulošo teritoriju īpašnieki. Pašvaldība jaunajā ietvju sakārtošanas kārtībā saskata priekšrocības, bet ne visi iedzīvotāji to izjūt savās gaitās.

Ziemā slidenas un no sniega neattīrītas ietves var būt bīstamas gājēju drošībai. Kopā ar Rēzeknes pilsētas pašvaldības Administratīvās inspekcijas pārstāvjiem Latgales reģionālā televīzija devās apgaitā novērtēt ielu seguma stāvokli Rēzeknē.

Piešķirot no pašvaldības budžeta papildus 57 tūkstošus eiro, kopš 1.janvāra tiek nodrošināta centralizēta ietvju tīrīšana visā pilsētā. Līdz šim par to atbildīgi bija arī pieguļošo teritoriju īpašnieki. Pērn bieži tika saņemtas iedzīvotāju sūdzības par negodprātīgo saimnieku bezdarbību, atstājot gājēju ceļus netīrītus.

„Mums bija uzsākti 55 procesi. Precīzi septiņi protokoli bija sastādīti personām, kuras ilgstoši neveica kopšanu, ignorēja arī mūsu prasības pēc procesa uzsākšanas. Mums pagaidām ir pieci vai seši zvani kopumā, lai varētu izbraukt pārbaudīt,” stāsta Rēzeknes pilsētas pašvaldības Administratīvās inspekcijas vadītājs inspektors Pāvels Savickis.

Rēzeknes pilsētas pašvaldības Saimniecības pārvaldes vides pārvaldības speciāliste Kristīne Kovaļkova norāda, ka šāda sistēma ir daudz vienkāršāka un cilvēki no rīta iziet jau uz sakoptām ielām.

Šoziem saņemti seši iesniegumi par kritienos gūtajām traumām apledojušos lielveikalu stāvlaukumos un uz iestāžu kāpnēm, kas ir teritorijas saimnieku pārziņā. Iedzīvotāji ietvju stāvokli vērtē neviennozīmīgi.

„Ik pa brīžam ir slidens, bet sētnieki strādā. Es nejūtos nedroši. Es domāju, ka nedrošāk var justies tie, kas brauc ar auto, jo ceļu stāvoklis gan varētu būt labāks,” norāda rēzekniete Janīna. Bet rēzekniete Tamāra stāsta, ka ietves nav slidenas, bet gan ļoti slikti iztīrītas: „Kā uzarts lauks.”

Šobrīd Rēzeknē tiek tīrītas ietves vairāk nekā simt tūkstoš kvadrātmetru platībā. Kā norāda darbus izpildošais uzņēmums - paredzēts piesaistīt divas papildu traktoru tehnikas vienības, mobilo brigādi un sētniekus, radot jaunas darbavietas Rēzeknē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt