Panorāma

Visā Latvijā svin Lāčplēša dienu

Panorāma

Panorāma

Jāaizstāv sava zeme un jāpalīdz to darīt arī citiem

Rēzeknē Lāčplēša dienā uzsver – jāaizstāv sava zeme un jāpalīdz to darīt arī citiem

No baznīcas un pretī kalnam lāpu gājienā Lāčplēša dienas svētku kulminācija sasniegta arī Latgales sirdī Rēzeknē. Pilsētā, kur audzina jaunos robežsargus, Latgales Māras pakājē izskanēja aicinājumi ne vien atcerēties mūsu pašu vēsturi, bet arī mācīties no mūslaiku notikumiem, jo aizstāvēt brīvību ir goda lieta. 

No katedrāles, kas pārdzīvoja Neatkarības karu, līdz jaunās valsts simbolam, piemineklim "Vienoti Latvijai" arī Rēzeknē aizvadīts lāpu gājiens.

Uzrunās, mudinot atcerēties Brīvības cīņās kritušos, Latgalē izskanēja arī nosodījums pret tiem, kas varas kāres mākti iebrūk un grib laupīt brīvību citām valstīm, tostarp Ukrainai.

Rēzeknes-Aglonas diacēzes bīskaps Jānis Bulis sacīja: "Ja tādi laiki pienāks, dārgie brāļi Kristū, mums arī jābūt izturīgiem visās lietās. Jāaizstāv sava zeme, Latgale, Latvija un jāpalīdz arī citiem."

Jaunsargu, zemessargu un robežsargu rindām rādot ceļu, gājienā pretī kalnam visplašāk pārstāvēta bija skolu jaunatne.

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Adrians pauda: "Manuprāt, tas ir svarīgi arī jauniešiem, atcerēties brīvības kareivjus, pieminēt viņus. Manuprāt, tā ir katram pilsonim goda lieta."

Savukārt Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Gustavs teica: "Tas ir ļoti liels ieguldījums no viņu puses Latvijas nākotnē, mūsu personīgajā nākotnē. Es ļoti atbalstu vispār kopumā Latviju, vēsturi un lepojos ar to."

Ar patriotiskās audzināšanas rezultātiem lepojas gan vecāki, gan skolotāji. Rēzeknieši Jolanta un Edmunds sacīja: "Jāved uz tādiem pasākumiem, jārāda, jāmāca, jāstāsta vēsture. Lai arī viņi kādreiz saviem bērniem spētu pastāstīt. Lai tas no paaudzes paaudzē nodotos."

Bet bijusī Rēzeknes Poļu skolas direktore Valentīna Šidlovska norādīja: "Mūsu pilsētas skolās patriotiskā audzināšana ir augstā līmenī. Paši ar savām svecītēm, ar lāpām, tas mūs, vecāko paaudzi, un mani kā Rēzeknes goda pilsoni ļoti uzmundrina un liek lepoties."

Rēzeknē gan atzīmēja arī to, ka šeit Brīvības cīņas beidzās daudz vēlāk nekā pārējā Latvijā, bet tikai, kad atbrīvota bija Latgale, brīva bija visa Latvija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti