Rēzeknē izveidots jauns audiogids

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai padarītu pieejamākus Rēzeknē apskatāmos vēsturiskos objektus cilvēkiem, kuri ceļošanai labprāt izmanto mūsdienu tehnoloģijas, pilsētā izveidots jauns audio maršruts “Senās Rēzeknes pēdās.” Tas ir bezmaksas rīks.

Rēzeknē izveidots pirmais audiogids
00:00 / 02:16
Lejuplādēt

Rēzeknē jau divas nedēļas tūristiem ir iespēja, izmantojot viedtālruni, pieslēgties audiogidam un saņemt informāciju gan par Rēzeknes pilsētu, gan par vēsturiskajiem un citiem objektiem, kas iekļauti jaunizveidotajā tūrisma maršrutā “Senās Rēzeknes pēdās.”

“Šo aplikāciju var ielādēt gan ''Google Play'' veikalā, gan ''Apple store''. Tas nozīmē, ka gandrīz visiem telefoniem ir iespēja ielādēt šo aplikāciju,” skaidro Rēzeknes Tūrisma attīstības centra konsultante Elīna Pastare. “Meklētājā ir jāraksta ''Qwixi'', un meklētājs uzreiz atrod šo aplikāciju, kas ir bez maksas. To mēs lejupielādējam, un, kad atveram pašu aplikāciju, tā ir viegli lietojama.

Aplikācijā, ierakstot vārdu ''Rēzekne'', nav jāraksta pat maršruta garais nosaukums, un uzreiz izleks visi maršruti, kas ir saistīti ar šo pilsētu. Pagaidām tas ir viens. Tāpat, atverot aplikāciju, jūs redzēsiet, ka

ir pieejama ne tikai audio informācija, bet ir arī fotogrāfijas ar objektiem, ir arī paraksti pie katra objekta, lai, piemēram, cilvēki, kuri nevar noklausīties, viņi var ieraudzīt un izlasīt.”

Jaunais pilsētā ar audiogidu aprīkotais tūrisma maršruts “Senās Rēzeknes pēdās” ir izveidots, koncentrējoties uz pilsētas vēsturi - 19. gadsimta beigām un 20. gadsimta sākumu. Maršruta garums ir divi kilometri, un tā iziešanai optimālais laiks ir viena stunda.

“Pirmais punkts ir Latgales Māra, jo tas ir redzamākais un nozīmīgākais simbols, turpinās pa Atbrīvošanas aleju, iet tālāk pa Latgales ielu, nogriežas pa Izraēlas ielu un beidzas Latgales ielā pie katedrāles. Tātad - izmet loku gan pa moderno, gan pa senāko pilsētas daļu,” stāsta Elīna Pastare.

Par jaunā audiomaršruta pamatu kļuva gan pilsētas viesu, gan arī pašu rēzekniešu atzinīgi novērtētie ēku sienu gleznojumi.

“Izveidojām atsevišķu maršrutu ar fotogrāfijām, ar nelielu informāciju par šiem gleznojumiem, jo tie jau sāk palikt par atsevišķu tūrisma produktu. Gleznu ir diezgan daudz, tās ir vienā stilistikā ar vēsturisko tematiku, kas ir interesanti tūristiem.”

Māksliniece Anastasija Bikova atklāj, ka kopā ar domubiedrēm Rēzeknē ir apgleznojušas jau 10 namu sienas, bet gleznu prototipi – fotogrāfijas - tiek meklētas arhīvos un muzejā, izvēloties tās, kas saistītas ar konkrēto vietu vai cilvēkiem.

“Mēs atrodamies uz Atbrīvošanas alejas, kas ir netālu no Festivāla parka, un uz šīs mājas sienas ir attēlots kiosks, kas divdesmitā gadsimta sākumā atradās pretī Festivāla parkam. Cieņā pret to laiku mēs izveidojām tieši šo sienas gleznojumu, lai atgādinātu cilvēkiem, kā izskatījās tāda veida bodīte, un lai viņi zina, kas notika Festivāla parkā. Nereti cilvēks, ejot garām gleznai, ierauga pats sevi, savu vecmammu, jo visiem senās fotogrāfijas ir līdzīgas,” stāsta Anastasija Bikova.

Pērn Latgalē ir ciemojušies aptuveni pusotrs miljons tūristu, Rēzeknes pilsētas tūrisma mītnēs pērn uzturējušies nepilni 24 tūkstoši tūristu, puse no tiem – ārzemnieki, bet pilsētā viesojušās un gida pakalpojumus izmantojušas 100 tūristu grupas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti