Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Teritoriju tomēr apsaimniekos «Clean R»

Rēzeknē ietves un zālienus turpinās kopt iedzīvotāju neapmierinātību raisījušais «Clean R»

Rēzeknē arī turpmākos trīs gadus ietves un zālienus apsaimniekos līdzšinējais pakalpojumu sniedzējs – uzņēmums “Clean R”. Jau vairākus gadus iedzīvotāji nav apmierināti ar darbu kvalitāti, it īpaši ziemā, tāpēc uzņēmums vairākkārt sodīts. “Clean R” teritorijas uzkopj arī citās lielākajās pilsētās, un, piemēram, Daugavpils pašvaldība pret uzņēmumu pat iesniegusi prasību tiesā.

Uzņēmums “Clean R” Rēzeknes ietves uztur un apsaimnieko jau trīs gadus. Patlaban līgumā noteiktais termiņš tuvojas izskaņai un pašvaldība saņem arvien vairāk iedzīvotāju sūdzību par trotuāru tīrīšanas kvalitāti, jo galvenā prasība – tīrīt tos līdz segumam – ne vienmēr ir izpildīta. Pilsētā sastaptie rēzeknieši uzņēmuma darbību vērtē atšķirīgi.

“Man ir lieli rati, bet kā draudzenei – patiešām šausmīgi, ļoti sūdzas, ka nav iespējams izbraukt. Tieši pie mājas netiek tīrīts, nu ir diezgan smagi. It kā pārbrauc, it kā tīra, bet jēgas nav,” secina Rēzeknes iedzīvotāja Anastasija.

“Lieliski! Pie mums ir lieliski, viss labi. Arī [ziemā] labi, kaisīts viss, tīrs. Vienu dienu bija – 6. februārī laikam – slidens, bet vakarā jau pakaisīja, un viss bija labi,” stāsta Anatolijs.

“Slikti, slikti, trotuāri slikti. Maskavas ielā 12 Ziemeļu rajonā ir mana māja, un tur pastāvīgi nekas nav tīrīts, nedaudz pāriet pāri, kur ir pakāpieni, bet, lai visu trotuāru – nē. Staigājam kā pa pauguriem,” saka Valentīna.

SIA “Clean R” Teritoriju un telpu uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums apliecina, ka iedzīvotāju sūdzības ir saņemtas: “Uz doto brīdi esam saņēmuši piecas. Cenšamies tās novērst, lai tālāk nenotiktu, apsekojam un dodam atbildi iedzīvotājiem.”

Nupat iepirkumu konkursā noskaidrots, ka arī turpmākos trīs gadus ietves un zālājus pilsētā apsaimniekos uzņēmums “Clean R”. Starp trīs pretendentiem viņi piedāvāja mazākās izmaksas, un likums paredz apstiprināt tieši zemāko cenu.

Pērn dome uzņēmumam piemēroja naudas sodu 3600 eiro apmērā, šogad – 900 eiro. Taču tas neesot uzskatīts par pamatu neturpināt sadarbību.

“Tas radikālākais līdzeklis, kā sodīt kompāniju, kas veic pakalpojumus, līguma laušana. Tas nav labākais, un to mēs varam piemērot ļoti piesardzīgi, ņemot vērā tālāko notikumu attīstību. Vai tas ietekmēs stipri, vai tiešām uzlabosies ar citu pakalpojumu sniedzēju kvalitāti, darbu kvalitāti, vai mēs atradīsim labāku?” pauž Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Iepriekšējos gadus ietvju apsaimniekošana veikta par 1,7 miljoniem eiro, jaunajā periodā cenas griesti palielināti līdz trīs miljoniem. Tas izdarīts gan inflācijas, gan darba apjoma dēļ. Asfaltētu ietvju un zālāju platība pilsētā palielinājusies teju divas reizes.

“Clean R” skaidro, ka pietiekamā kvalitātē veikt darbus laikus nav izdevies intensīvas snigšanas dēļ. Līdztekus sešām šā brīža traktortehnikas vienībām un 43 sētniekiem pilsētā darbojas papildu brigādes.

“Mums arī paredzētas strukturālas izmaiņas, lai ātrāk spētu reaģēt, arī papildu darbinieki, kas steidzami reaģēs.

Jau šodien esam nodrošinājuši divas mobilās brigādes ar tehniku un sešiem darbiniekiem, kas papildus veic ietvju tīrīšanu. Kā arī šobrīd veicam atlasi uz sētnieka vakanci – vēl papildu septiņi cilvēki uz ietvēm,” stāsta Baltrums.

Savukārt pilsētas vadība turpmāk uzņēmuma darbību sola kontrolēt ar bargākiem līguma noteikumiem: sākot ar sodu 500 eiro apmērā par katru nekvalitatīvi veiktu darbu vai izpildes termiņu kavēšanu. Un šoreiz – līdz līguma laušanai.

“Ja trīs reizes bija nokavēti termiņi, ja piecas reizes bija uzlikti sodi... Manuprāt, diezgan viegli šos nosacījumus neizpildīt kompānijai, un tad attiecīgi tiešām, ja mēs redzam, ka tas ļaunprātīgi notiek un kompānija nereaģē uz mūsu prasībām sakārtot savu pakalpojumu, tad mēs varam tādu lēmumu arī pieņemt,” norāda Bartaševičs.

Uzņēmums “Clean R” līdz šim bija arī Daugavpils pilsētas atkritumu apsaimniekošanas operators, pret ko pašvaldība vērsusies ar prasību tiesā par nepamatotiem iekasējumiem no iedzīvotājiem vairāk nekā 770 000 eiro apmērā. Lēmums būs zināms 8. martā.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti