Dienas ziņas

Laukos novērtē jaunu ražotņu atvēršanu

Dienas ziņas

Novados kritizē būvniecības likumu

Rēzeknē gatavojas ieviest pilsētnieku kartes

Rēzekne gatavojas ieviest pilsētnieku kartes

Rēzeknē no nākamā gada plānots ieviestas pilsētnieku kartes. Bezkontakta norēķinu kartes paredzētas skolēniem un Sociālā dienesta klientiem, kuriem  pienākas dažāda veida maksas atvieglojumi – ar tām varēs norēķināties sabiedriskajā transportā vai skolas ēdnīcā. Ieviest kartes šogad esot aizkavējusi pāreja uz eiro.

Bezkontakta norēķinu karte – tā sauksies jaunais dokuments, ko Rēzeknes pilsētas dome nākamajā gadā varētu sākt izsniegt pilsētas mācību iestāžu audzēkņiem un mazdrošinātajām personām. „Tur ir daudz, dažādas nianses, bet tās visas ir realizējamas un sistēma ir skaidra. Pieredze arī gūta - mēs bijām gan Jelgavā, gan tāda pati sistēma ir ieviesta jau Jūrmalā. Un tā diezgan veiksmīgi darbojas, tāpēc nekas it kā svešs nav,” saka karšu ieviešanas darba grupas loceklis Arnolds Drelings.

Pilsētnieku karte ļaus Rēzeknes sabiedriskajā transportā nestāvēt garā rindā pie vadītāja, lai iegādātos biļeti. Savukārt skolēniem bezkontakta norēķinu karte atvieglos maksājumus skolas ēdnīcā. „Šīs kartes varētu būt vienkārši tāpat kā skolēnu apliecības izmantojamas. Tās arī var nepiepildīt ar to naudu, bet patiesībā tās varētu būt visiem skolēniem un plus tai iedzīvotāju daļai, kas ir pensionāri un maznodrošinātie, kam pienākas kādas citas pašvaldības vai valsts atlaides,” skaidro Drelings.

Iedzīvotāji, kas ikdienā izmanto jaunākās tehnoloģijas, ir gatavi pārmaiņām. Tomēr Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns uzsver, ka par senioru informēšanu būtu jāsāk domāt jau tagad. „Domāju, bezkontakta kartes varētu palīdzēt, bet te ir ļoti daudz darba: ir jāstrādā pie izsniegšanas kārtības, pie līdzfinansējuma kārtības tieši mūsu klientiem, tātad sociālo pakalpojumu ņēmējiem, pabalstu ņēmējiem. Un tas būs saistīts arī, iespējams, ar saistošo noteikumu izmaiņām,” pauž Arbidāns.

Jaunās bezkontakta norēķinu kartes ieviešanas process vēl ir sākuma stadijā, tāpēc informācija līdz iedzīvotājiem vēl nav nonākusi. „Man kartīte arī tagad ir, esmu pensionārs. Braucam bez maksas, jo visiem, kam ir vairāk par 75 gadiem, Rēzeknē bez maksas, bet mums ir jau vairāk gadu. Tas, protams, ir labi, ka ieviesīs,  esmu priecīgs, ka būs tādas kartītes,” saka rēzeknietis Vladimirs. „Dzirdēts ir kaut kas. Jautājums, ko viņi piedāvās ar tām kartēm, bet šobrīd ir grūti spriest par to,” atzīst  rēzekniete Iveta.

Sekojot labajiem piemēriem citur Latvijā, pilsētnieku kartes vispirms būtu jāievieš izglītības un tikai tad sociālajā jomā. Rēzeknes pilsētas skolās šobrīd mācās četri tūkstoši skolēnu, taču banka, kas varētu tikt izvēlēta jauno norēķinu karšu projekta realizācijā, neņemas izdot mazāk par 10 tūkstošiem identifikācijas dokumentu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti