Dienas ziņas

Ziemāju ražai paredz mazliet zemāku kvalitāti

Dienas ziņas

Skolēni apzina cilvēkus – Latvijas novadu dārgumus

Rēzeknē darbu sāks apvienotā nakts patversme un atskurbtuve

Rēzeknē darbu sāks apvienotā naktspatversme un atskurbtuve

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

To, ka Rēzeknē naktspatversme un atskurbtuve turpmāk darbosies vienuviet, atzinīgi vērtē vietējās slimnīcas uzņemšanas nodaļas darbinieki. Tajā vairāk nekā sešus gadus nācās uzņemt pārlieku iereibušos un tas traucēja gan citiem pacientiem, gan apgrūtināja personāla darbu. Sociālai funkcijas pielāgoto ēku gan varēs izmantot vēl pēc neilga laika.

Nupat ekspluatācijā nodotās atjaunotās ēkas Bukmuižas ielā 2 telpas pagaidām ir tukšas. Naktspatversme, dienas centrs un atskurbtuve šeit darboties sāks nākamajā mēnesī. Tas ir nozīmīgs solis pilsētas sociālo problēmu risināšanā, jo atsevišķas atskurbtuves Rēzeknē nav bijis jau vairāk nekā 20 gadus. Iepriekšējā naktspatversmē regulāri trūka vietas. Līdz šim tajā varēja uzņemt līdz 30 cilvēkiem, tagad vieta rasta 50 sociāli mazāk nodrošinātām personām.

„Vienmēr mēs neiekļāvāmies tajos 30 cilvēkos, bet bija vairāk - 38, pāri 40. Vajadzēja papildus meklēt iespēju, kur viņus izmitināt,” stāsta Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Savukārt reibuma stāvoklī esošie patversmes klienti un pilsētas iedzīvotāji - diennaktī vidēji trīs pacienti - kopš 2010.gada nonāca Rēzeknes slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Tas gan sagādāja  raizes, jo iereibušie pacienti traucē apkārtējiem un slimnīcā nav paredzētas atsevišķas telpas viņu izmitināšanai.

„Slimnīcai nav speciāli pielāgotu telpu šim pasākumam, tas viss notiek uzņemšanas nodaļā. Un paralēli ar to ir arī atvesti pacienti ar citām saslimšanām smagā stāvoklī,” stāsta Rēzeknes slimnīcas NMPD un uzņemšanas nodaļas vadītāja p.i. Jānis Jukna.

Jaunajā atskurbtuvē paredzēta vieta sešām personām. To, ka šāda veida pakalpojumu sniegs vienuviet ar naktspatversmes un dienas centra iespējām, slimnīcas vadība vērtē atzinīgi. Viņuprāt, cilvēku atskurbināšanā svarīgāka par veselības aprūpi ir tieši sociālā funkcija.

„Šāda funkcija pilsētai ir ārkārtīgi nepieciešama. Ar to mēs saskaramies katru dienu. Jo nonāk gan te pacienti, kas tiek atrasti dažādās sabiedriskās vietās vai bez noteiktas dzīvesvietas,” uzskata Jukna.

„Varēsim strādāt ar saviem klientiem, mērķgrupām pa līmeņiem. Pirmajā stāvā te naktspatversmes pakalpojums vairāk tiem cilvēkiem – nemotivētiem. Otrs stāvs ir motivētiem – kā patversme būs,” skaidro Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Iecere, ka apvienotā naktspatversme un atskurbtuve Rēzeknē darbu uzsāks jau 1.martā, nerealizējās.

Iekšdarbu veikšanu kavēja ēkas nesošo sienu dažādais stāvoklis un mitrums, bet teritorijas labiekārtošanu – mainīgie laikapstākļi. Tagad pilnā apjomā darbu uzsākt paredzēts 1.maijā. Projekta kopējā vērtība ir aptuveni 500 000 eiro pašvaldības finansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti