Ārpus Rīgas

Avīzes "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga par tiesas lēmumu "Depo" lietā

Ārpus Rīgas

''Kursas Laika'' galvenā redaktore Anita Kantāne par viltus gājējiem

Rēzeknē «Clean R» netiek galā ar trotuāru tīrīšanu

Rēzeknē «Clean R» netiek galā ar trotuāru tīrīšanu

Rēzeknes pilsētas trotuārus jau otro ziemu tīra uzņēmums “Clean R”. Pirms tam Rēzeknes pilsētā bija kārtība, ka galvenās pilsētas ielas par pašvaldības budžeta līdzekļiem tīrīja uzņēmums, savukārt par pārējām ielām atbildīgi bija piegulošo māju iedzīvotāji. Ieviešot jauno kārtību, uzņēmums jau pirmajā darbības gada nedēļā ar saviem pienākumiem netika galā, arī šogad Rēzeknē, intensīvāk sniegot sniegam, ir radusies situācija, ka pilsētas trotuāri nav kvalitatīvi iztīrīti. Rēzeknes pilsētas dome uzņēmumam “Clean R” uzlikusi naudas sodu 3600 eiro apmērā.

Šobrīd Rēzeknes trotuāri notīrīti ļoti dažādi. Vienas ielas garumā ir posmi, kur trotuārs notīrīts līdz segumam, taču vien dažus metrus tālāk to pašu ielu jau citā posmā klāj nelīdzena ledus kārta. Problēmas gājējiem Rēzeknē sākās jau aizvadītajā nedēļā - intensīvi sniegot, uzņēmums “Clean R”, kas atbildīgs par ietvju tīrīšanu, nespēja tik galā ar saviem pienākumiem.

“Šeit tikai nedaudz notīrīts, bet vispār ir grūti iziet, sētnieku nav, kaut kāda mašīna izbrauc, virspusi noņem. Latgales ielā vispār nevar iziet, tur arī grūti. Šausmīgi, vakar gribēju iet pat uz domi.” - “Šausmīgi, ledus, jūs pati redzat. Kad bija sniegs, neatceros, kura diena, pulkstens pusvienpadsmit, vēl nebija neviena sētnieka, nevienas mašīnas, galvenā iela Atbrīvošanas aleja nebija notīrīta nemaz,” - sūrojas rēzeknieši.

Sociālajos tīklos tiek ievietotas fotogrāfijas un pausta neapmierinātība ar izveidojušos situāciju. Īpaši grūti aizvadītajā nedēļā bija vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Rēzeknes pilsētas trotuārus jau otro ziemu uzkopj uzņēmums “Clean R”. Uzņēmums haosu skaidro ar to, ka intensīvi sniga sniegs, un tāpēc uzņēmums nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem.

“Tie laika apstākļi bija smagi, ne tās snigšanas dēļ, bet tas, ka atkusnis mijās ar sniegu. Slapjš sniegs piesalt un atkūst. Uzturēšanas ziņā vieni no sarežģītākajiem apstākļiem, kad veidojas grūti notīrāma kārta. Un tā kā tie laika apstākļi visu nedēļu bija tādi, tad diemžēl atsevišķās vietās nepaspējām notīrīt trotuārus,” skaidro SIA “Clean R” izpilddirektors Guntars Levics.

Kopumā Rēzeknes pilsētas teritorijā strādā seši ietvju tīrīšanas traktori, bet, ņemot vērā laika apstākļus, tika pieņemts lēmums no Rīgas piesaistīt vēl papildu tehniku.

“Jau pagājušās nedēļas vidū bija divas papildu vienības, šodien ir vēl traktori, visi spēki ir Rēzeknē mobilizēti. Tāpat ir jāatceras, ka ziema ir ziema un tie apstākļi nebūs tādi, ka pilnīgi sausām kājām varēs iziet no mājas,” norāda Levics.

Šobrīd pilsētā situācija ir mainījusies. To atzīst arī iedzīvotāji. Lai gan joprojām ir trotuāri, kas klāti ar ledu, pa tiem ir grūti un pat bīstami pārvietoties. Iedzīvotāji, vērtējot uzņēmuma darbu, ir dusmīgi:

“Slikti, tā nav pilsēta, bet brīnums kaut kāds. Šodien kaut kā iztīrījuši. Bet, kad nebija sala, bija tāds slapjdraņķis. Šausmīgi, tagad ir ledus, nekaisa. Ļoti slikti.” - “Slikti, ļoti slikti. Ej, un kājas slīd katru uz savu pusi. Kas tā par firmu pie mums ir atbraukusi? Strādāja sētnieki, bija viss kārtībā, bija iztīrīti trotuāri līdz asfaltam, tagad ejam un kājas slīd. Vai tas ir trotuārs? Visur ir ledus. Prom no šejienes to firmu.”

Arī Rēzeknes pilsētas dome ir izteikusi pārmetumus par uzņēmuma “Clean R” sniegto pakalpojumu kvalitāti. Ja aizvadītajā nedēļā tas bija netīrīts sniegs uz trotuāriem, tad šajā tas jau pārvērties ledū.

“Mēs nevaram dabūt no “Clean R”, tādu darbu, kā tas aprakstīts līgumos. Viņiem jāiztīra visas ietves līdz asfaltam un bruģim, un tā prasība paliek spēkā,nrāda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Uzņēmumam ir uzlikts arī naudas sods - 3600 eiro.

“Mēs fiksējam konkrētu gadījumu, un tad par konkrētu gadījumu, ja ietve nav sakopta, 300 eiro soda nauda, un tādu gadījumu bija 12. Protams, viss darbs turpinās. Neviens neatbrīvo kompāniju no pilnīgas ietvju sakopšanas; ja viņi to nedara, soda naudas pieaug,” norāda Aleksandrs Bartaševičs.

Ja uzņēmums arī turpmāk nespēs tikt galā ar saviem pienākumiem, tiek pieļauta doma, ka līgums ar firmu var tikt lauzts. Tomēr pašvaldībai tas radītu sarežģījumus, jo jauna iepirkuma procedūra, lai atrastu citu uzņēmumu, var ilgt pat līdz trim mēnešiem. Šodien Rēzeknes domē notiks sēde, uz kuru tiks aicināti arī uzņēmuma “Clean R” pārstāvji, lai runātu par uzņēmuma spēju uzkopt pilsētas trotuārus atbilstīgā kvalitātē.

Iepirkums Rēzeknes pilsētas pašvaldībai ar uzņēmumu “Clean R” par 600 000 eiro noslēgts uz trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti