Rēzeknē būvē vērienīgu sporta halli; jau šogad to varēs iemēģināt futbolisti

 

Šobrīd jau visai konkrēti ir iezīmētas cerības tuvāko pāris gadu laikā rēzekniešiem un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem izmantot modernu ledus arēnu un daudzfunkcionālu sporta halli, kas iecerēta kā mūsdienīga olimpiskā centra sastāvdaļa Rēzeknē. Bet vērienīgā 14 miljonus eiro vērtā projekta pirmajā kārtā izbūvētā laukuma segumu jau šogad varēs izmantot arī vietējie futbolisti.

“Tā ir nepabeigtā būve, runa ir par viesnīcu. Tas ir jau izbūvētais laukums, tribīņu pamatnes, nojumes un sēdekļu vēl nav, un šeit ir mūsu lielā celtne – divas zem viena jumta: viena ir universālā zāle otra – ledus zāle,” šobrīd topošā “Olimpiskā centra Rēzekne” jau pabeigtos darbus un vēl tuvākajos gados ieplānoto izrāda projekta vadītājs Nikolajs Krilovs, “tā ir universālā zāle ar teleskopiskiem sēdekļiem - ja būs kāda svarīga spēle, varam izmantot tos, tad būs tikai viens laukums un 750 skatītāju vietas, bet, ja mēs noņemam to, tad 450 skatītāju vietas un varam izmantot basketbolam, volejbolam, florbolam, minifutbolam, tenisam.... Bet tā ir ledus arēna jeb otrā halle, šeit ap pieciem simtiem skatītāju mēs plānojam.”

Šādi olimpiskais centrs Rēzeknē varētu izskatīties pēc pāris gadiem, bet jau aizvadītā gada rudenī tika atklāts arī jaunais mūsdienīgām prasībām atbilstošais futbola laukums jeb “Olimpiskā centra Rēzekne” pirmā kārta. “Pirmā kārta mums nav galīgi pabeigta, bet sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju mēs varam jau šogad izmantot pirmās kārtas rezultātus nodarbībām  futbolā,” stāsta Krilovs. Pašlaik Rēzeknē, Stacijās ielā, pie jaunatklātā futbola laukuma atlikuši tūkstoš sēdvietu tribīņu pabeigšanas darbi un teritorijas labiekārtošana.

Kā stāsta Nikolajs Krilovs, vērienīgā Rēzeknes olimpiskā centra projekta otrā kārta paredzēšot sporta viesnīcas izbūvi ar kafejnīcu un relaksācijas centru, bet pēcāk kā trešā kārta arī jau iepriekš iezīmēta sporta halle, kas beidzot Rēzeknei un arī visam Austrumlatgales reģionam piedāvāšot ilgi gaidīto ledus arēnu. Pašlaik tuvākā ledushalle ir vienīgi 90 kilometrus attālajā Daugavpilī. "Mūsu sportistiem, hokejistiem un visiem tiem, kas nodarbojas ar slidošanu, šobrīd nav tādas iespējas, [nav] ne tikai rēzekniešiem, bet mūsu visai apkārtnei," norāda Krilovs.

“Piemēram, es pats ar hokeju nodarbojos kā veterāns, un, tā kā Rēzeknē nav ledus halles, amatieri, kas grib spēlēt, sēžas mašīnā, brauc uz Daugavpili, deviņos vakarā viņiem tur ir ledus, pusotru stundu viņi nodarbojas, brauc atpakaļ un divpadsmitos vakarā mājās tikai. Tas nav normāli. Bet būtu Rēzeknē tāda ledus halle, būtu savādāk. Tas ir par hokeju. Bet par futbolu mēs arī ļoti gaidījām,” stāsta Rēzeknes bērnu jaunatnes sporta skolas direktors Žanis Ārmanis. Šāda sporta centra celtniecība pilsētā tikusi gaidīta jau vairāk nekā desmit gadus.

Kopumā Rēzeknes bērnu jauniešu sporta skolā dažādus sporta veidu apgūst gandrīz 700 audzēkņi. Tādēļ lielas cerības tiekot liktas arī uz topošā olimpiskā centra daudzfunkcionālo sporta halli, jo šobrīd pilsētā esot, piemēram, tikai viena atbilstoša sporta zāle, kurā varot nodarboties ar futbolu.

Jau šobrīd apjomīgajā Rēzeknes olimpiskā centra projektā ieguldīts vairāk nekā miljons eiro pašvaldības finansējuma un ap 300 tūkstoši eiro ieguldījusi arī Latvijas Futbola federācija. Šī gada budžetā arī valdība izdalījusi 700 tūkstošu eiro centra otrās kārtas būvniecībai. Taču kopējās Olimpiskā centra izmaksas ir 14 miljoni, ko Rēzeknē cer apgūt tuvāko trīs gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti