Sadaļas Sadaļas

Rēzeknē brīvprātīgais darbs jauniešiem atver durvis uz darba tirgu

Lai popularizētu brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, Rēzeknes novadā un pilsētā ir izstrādāta brīvprātīgā darba grāmatiņa un brīvprātīgo darba līgums. Brīvprātīgo darba grāmatiņā varēs vienuviet apkopot darbus, kurus jaunietis veic kā brīvprātīgais. Veicot brīvprātīgo darbu būs iespēja saņemt arī brīvprātīgā sertifikātu, kas būs jau kā nopietns dokuments, kas apliecinās, piemēram, nākamajam darba devējam par jaunieša aktivitātēm un iegūtajām prasmēm.

Projektā “L.A.B.S” jeb Latgalē atzīsts brīvprātīgo sertifikāts aizvadītajā gadā piedalījās jaunieši no Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Kārsavas novada. Projekta laikā notika dažādi pasākumi, kuros uzsvars tika likts uz brīvprātīgo darbu. Piemēram, Rēzeknē tika rīkots Latgales brīvprātīgo forums.

Projekta galvenais uzdevums bija izveidot sertifikātu, kas apliecinātu brīvprātīgā darba veikšanu.

Rēzeknē brīvprātīgais darbs jauniešiem atver durvis uz darba tirguLāsma Zute
“Mēs vēlamies uztaisīt tādu kopējo sertifikātu, kas ir visā pilsētā, neatkarīgi no tās vietas, kur veikts brīvprātīgais darbs. Lai jaunietim iestājoties darbā vai ejot mācīties, kādā augstākās izglītības iestādē, lai viņiem ir kaut kāds sertifikāts, kuram ir nozīme, kuru respektē, nevis viņš vienkārši var pateikt, ka es esmu kaut ko darījis”, norāda biedrības “Jaunatnes Čemodāns” pārstāve un projekta koordinatore Liāna Merņaka.

Projektā laikā uz Brīvprātīgā darba likumu, tika izstrādāta brīvprātīgā darba grāmatiņa un brīvprātīgo darba līgums, kas palīdzēs brīvprātīgajiem apvienot visus paveiktos darbus vienā dokumentā. Lai pēc tam saņemtu arī brīvprātīgā sertifikātu. Šobrīd Rēzeknē tādas izsniegtas jau sešdesmit. Savukārt Rēzeknes novadā ir parakstīti pirmie pieci brīvprātīgā darba līgumi. Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists Jānis Šaudiņš ir pārliecināts, ka līgumi un brīvprātīgā darba grāmatiņa, palīdzēs sistematizēt un arī juridiski apliecināt brīvprātīgo darbu.

“Ar šo sertifikātu un ar projektu, es mēģinu jauniešus kaut kādā veidā iedvesmot, motivēt, lai viņi uzsākt darba gaitas kā brīvprātīgie, un tad ļoti daudzas durvis atveras”,

stāsta Jānis Šaudiņš.

Jaunietim, kurš vēl mācās skolā, kļūstot par brīvprātīgo ir iespēja iegūt pirmo darba pieredzi, kuru apliecinās arī dokuments – brīvprātīgā sertifikāts.

Arī Liāna Merņaka pēc savas personīgās pieredzes var apliecināt to, ka brīvprātīgais darbs palīdz veidot turpmāko karjeru.

“Es esmu jau no 19 gadiem brīvprātīgā un es saprotu, ka visas manas prasmes šobrīd un to, ko es protu darīt, viņas tika iegūtas brīvprātīgi darbojoties, es esmu redzējusi daudzus jauniešus, kuri pēc brīvprātīgā darba jauniešu centros viņi ir uzsākuši savu biznesu vai ir atraduši labāku darbu”.

Jaunieši kā brīvprātīgie palīdz organizēt dažādus pasākumus, piemēram, Rēzeknes novadā jaunieši jau šobrīd piesakās, kā brīvprātīgie Rēzeknes novada svētkos, kas notiek vasarā. Tā jauniešiem ir laba iespēja gūt pieredzi, kā notiek kultūras pasākumu rīkošana no organizatoriskās puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt