Rēzeknē atzīmē Latgales atbrīvošanas pieminekļa «Vienoti Latvijai» 80. gadadienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rēzeknē svētdien, 8. septembrī, un pirmdien, 9. septembrī, atzīmēs Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" 80. gadadienu.

Pēc Leona Tomašicka meta parauga veidotais tēlnieka Kārļa Jansona Latgales atbrīvošanas piemineklis "Vienoti Latvijai", kuru tautā dēvē par Latgales Māru, Rēzeknē atklāts 1939.gada 8. septembrī. Okupācijas vara pieminekli divreiz nogāza, trešo reizi to atjaunoja 1992.gada 13.augustā, kuru veidoja tēlnieka Kārļa Jansona dēls Andrejs Jansons un tēlnieks Indulis Folkmanis.

ēzeknes Kultūras un tūrisma centra pārstāve Maija Upeniece
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

Rēzeknē pieminekļa 80.gadadienā iedzīvotājus aicina piedalīties piemiņas pasākumos, veidot ziedu rakstus pieminekļa pakājē, kā arī ieklausīties to cilvēku atmiņu stāstījumos, kuri darbojās pieminekļa atjaunošanā, teica Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra pārstāve Maija Upeniece.

"8. septembrī no plkst. 9 veidosim ziedu paklāju pieminekļa "Vienoti Latvijai" pakājē un aicinām ikvienu pievienoties.

Dāvāsim Latgales Mārai pļavā plūktus vai dārzā audzētus ziedus, lai kopīgi veidotu dzīvo ziedu rakstus.

Savukārt plkst. 12 vienosimies lūgšanās Svētajā Misē Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē," teica Upeniece.

Pasākumi turpināsies pirmdien, 9.septembrī – plkst.12 būs svinīgs brīdis pie pieminekļa "Vienoti Latvijai", kur skanēs uzrunas un apsveikumi, un muzicēs pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne" un grupa "Baritoni". Pēc tam plkst.13 Latgales Kultūrvēstures muzejā varēs noskatīties dokumentālo filmu "Latgales Māras ceļš 1939 –1992" (2009, režisors Voldemārs Ivdris, operators Māris Justs).

Tāpat pasākuma laikā varēs iepazīties ar papildināto un no jauna izdoto grāmatu "Piemineklis un laiks" (sastādījusi Irēna Vilčuka), kā arī klausīties to cilvēku atmiņu stāstījumos, kuri darbojās pieminekļa atjaunošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti