Rēzeknē arī daudzbērnu ģimenes saņems par katru bērnu 50 eiro ikmēneša atbalstu pārtikas iegādei

Ceturtdien Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums, ka daudzbērnu ģimenes, tāpat kā trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes ar bērniem, varēs saņemt kartes 50 eiro vērtībā pārtikas iegādei.

Kā informēja Rēzeknes domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs, uz šādu atbalstu var pretendēt Rēzeknē deklarētas personas vienu reizi mēnesī, kamēr ir spēkā Latvijā izsludinātais ārkārtējais stāvoklis.

Rēzeknes domes pārstāvis Kārlis PozņakovsIveta Čigāne

  “Tagad nāca klāt vēl daudzbērnu ģimenes, kurās ir bērni vecumā līdz 7 gadiem, vai arī, kas apmeklē pamata vai vidējās izglītības iestādes Rēzeknē. Aptuveni tās ir 150 daudzbērnu ģimenes, un šo atbalstu saņem katrs bērns, par katru bērnu tiek piešķirta karte 50 eiro vērtībā. Tāpat ir 250 maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes, kur arī katrs bērns saņem 50 eiro. Tāpat ir ap 1000 pensionāru un invalīdu, kam ir trūcīgās vai maznodrošinātās personas statuss. Viņi saņems pārtikas pakas 30 eiro vērtībā," stāstīja Pozņakovs.

  Savukārt Rēzeknes novada pašvaldība skolēniem no maznodrošinātam, trūcīgām, daudzbērnu un aizbildņu ģimenēm ārkārtējās situācijas laikā piegādās pārtikas pakas, ceturtdien lēma novada dome.

  KONTEKSTS:

  Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

  Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti