Rēzeknē apzina cilvēkus, kuri kontaktējušies ar saslimušo ārstu

Ceturtdien, 26. martā, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņojis, ka jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 apstiprināta kādam ārstam Rēzeknes slimnīcā. Šobrīd notiek epidemioloģiskā izmeklēšana, lai noteiktu, tieši kur ārsts ir inficējies. Rēzeknes slimnīca darbu turpina, tiek apzināti potenciālie cilvēki, kas varētu būt inficējušies. Piesaistīta arī policija.

Rēzeknē apzina cilvēkus, kuri kontaktējušies ar saslimušo ārstu
00:00 / 03:16
Lejuplādēt

SPKC epidemiologi devuši slimnīcas vadībai rekomendācijas tālākai darbībai. Sadarbībā ar slimnīcu apzinātas kontaktpersonas, kam noteikta mājas karantīna. Inficētais mediķis atrodas mājas, Latvijas Radio sacīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

“Saslimušajam ārstam ir sniegti ieteikumi tālākai rīcībai, un sadarbībā ar slimnīcu ir apzinātas tuvās kontaktpersonas, kurām ir noteikta mājas karantīna. Šobrīd epidemiologi ir epidemioloģiskās izmeklēšanas sākumā, tādēļ šobrīd nav skaidras atbildes, lai noteiktu epidemioloģisko ķēdi, tieši kur pacients ir inficējies. Ārsts ārstējas ambulatori – mājās," norāda Arāja.

Rēzeknes pašvaldības un slimnīcas vadība pārrunāja esošo situāciju, un šobrīd personu, kas kontaktējušies ar inficēto ārstu, noteikšanai piesaistīta arī policija.

“Mums svarīgi organizēt visus pasākumus, kas saistīti ar citu inficēto atklāšanu. Tieši tāpēc no slimnīcas puses iesniegts iesniegums par krimināllietas uzsākšanu, kuras ietvaros diezgan viegli veikt izmeklēšanas darbus un atrast tos, kas potenciāli varēja inficēties, un ierobežot viņu tālāko rīcību – viņiem jāpaliek karantīnā. Pašvaldībai, protams, te nav galvenā loma, bet es ceru, ka visi dienesti strādās tā, kā pienākas. Mēs varam tikai kontrolēt vai ar kāda veida padomu palīdzēt," skaidro Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Izvērtēti iespējamie riski, un Rēzeknes slimnīca darbu turpina, skaidro Rēzeknes slimnīcas valdes loceklis Ivars Zvīdris.

“Slimnīcā tika apzināti darbinieki, kas bijuši tiešā saskarē ar inficēto ārstu. Šiem darbiniekiem piemērots karantīnas režīms. Visiem riska zonā bijušajiem darbiniekiem paņemti analīžu paraugi. Prognozējam, ka šodien tiks saņemti analīžu rezultāti, atkarībā no kuriem tiks pieņemta turpmākās rīcības stratēģija. Saistībā ar Covid-19 Rēzeknes slimnīcā noteikta virkne ierobežojošo pasākumu, tajā skaitā, ieviesta obligāta visu pacientu anketēšana, kurā pacients apliecina, ka 14 dienu laikā nav bijis kontaktā ar Covid-19 inficētu personu un nav bijis ārzemēs. Visticamāk, Rēzeknes slimnīcas ārsts ir inficējies iedzīvotāju vai mūsu pacientu bezatbildīgas rīcības dēļ," norāda Zvīdris.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmais saslimšanas gadījums apstiprināts 2. martā. Līdz ceturtdienai, 26. martam, saslimšana ar Covid-19 apstiprināta kopumā 244 cilvēkiem. Slimības izplatības ierobežošanai Latvijā no 13. marta līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne dažādu ierobežojumu.

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, no piektdienas, 27. marta, tiks daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt