Dienas ziņas

Diskutē par risinājumiem NĪN pieaugumam

Dienas ziņas

Pēta Covid-19 izslimojošo bērnu atveseļošanos

Apsaimniekotāju cīņā cieš iedzīvotāji

Rēzeknē apsaimniekotāju cīņā cieš iedzīvotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākus mēnešus daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Rēzeknē par mājas apsaimniekošanas pakalpojumiem saņem rēķinus no diviem dažādiem uzņēmumiem. Gada sākumā iedzīvotāji pēc aptaujas nolēma atteikties no līdzšinējā apsaimniekotāja un pāriet pie cita. Tagad “Latgales namu apsaimniekotājs” un “Rēzeknes namsaimnieks” tiesājas, jo viens otra rīcību uzskata par nelikumīgu.

Rēķinus par apsaimniekošanu no abiem uzņēmumiem daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Dārzu ielā Rēzeknē saņem kopš 1. aprīļa, norādītā summa katrā atšķiras, un dzīvokļu īpašnieki ir neizpratnē, kā rīkoties un kam maksāt.

“Nevar zināt, kam maksāt. Parādos tiksi. Kā piekrāsies parādi!” bažas par situāciju pauda Dārzu ielas iedzīvotājs Miervaldis Mediniks.

Šādā situācijā iedzīvotāji nonāca pēc tam, kad tika veikta aptauja un tās rezultātā no vairāk nekā 100 dzīvokļiem 71 nolēma atteikties no līdzšinējā pakalpojumu sniedzēja “Latgales namu apsaimniekotāja” un pāriet pie “Rēzeknes namsaimnieka”.

Vēl vairāk par parādiem iedzīvotājus satrauc mājas tehniskais stāvoklis.

“Jumts kāds! Cilvēki dzīvo 4. stāvā, spaiņus liek…” sacīja Dārzu ielas iedzīvotāja Jekaterina.

Šobrīd starp abiem uzņēmumiem notiek tiesvedība. “Latgales namu apsaimniekotājs” atsakās nodot nepieciešamo dokumentāciju “Rēzeknes namsaimniekam”, jo uzskata, ka tā darbība ir nelikumīga.

“Attiecīgais jautājums izlejams tikai dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē. Līgumā pateikts, ka tikai ar kopsapulces lēmumu var lauzt līgumu!” skaidroja SIA “Latgales namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs Ilmārs Ostrovskis.

Savukārt SIA “Rēzeknes namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe norādīja, ka “neviens līgums Latvijā šobrīd nevar uzlikt par pienākumu dzīvokļu īpašniekiem būt pie tā vai pie tā apsaimniekotāja”.

“Tāpēc šobrīd tā ir interpretācija no iepriekšējā apsaimniekotāja,” viņš piebilda.

Pēc konsultācijas ar vairākiem juristiem nav vienotas atbildes, par kura uzņēmuma rēķiniem maksāt. Situācija ir sarežģīta ar daudzām niansēm, un katrs apsaimniekotājs pārstāv savas intereses.

 “Tas lēmums, kas bija dzīvokļu īpašniekiem par pārvaldnieka maiņu, turpina darboties. Iepriekšējais apsaimniekotājs uzskata, ka viņš arī ir likumīgais apsaimniekotājs, arī piestāda savus rēķinus, bet, protams, ka tā ir nenormāla situācija. Tāda situācija laikam ir tikai 1-2 gadījumi piecos gados kādā no Latvijas pilsētām,” sprieda Pēteris Dzalbe.

SIA “Latgales namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs Ilmārs Ostrovskis tikmēr pauda - “ja viss būtu likumīgi izdarīts, mēs būtu mājas lietas nodevuši. Ja būtu atmaksāts mums parāds, ko mēs esam ieguldījuši tajā mājā, tie ir apmēram 10 000 eiro, tā summa kopējā, kas pa šiem gadiem ir ieguldīta tajā mājā. Nav problēmu, katram ir sava izvēle.”

Līdz tiesai iedzīvotājiem soda naudu par parādu esamību uzskaitīt nedrīkst, bet, tiklīdz lēmums tiks pieņemts, tas uzņēmums, kura labā tiesa lems, varēs piedzīt parādu summu par rēķiniem no otra apsaimniekotāja, ja gadījumā iedzīvotāji par saimnieciskajiem pakalpojumiem būs maksājuši tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti