Rīta Panorāma

Intervija ar Dzintaru Lagzdiņu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Māri Rēvaldu

Rēvalds: Ģimenes ārstu prasības bija gaidāmas

Ģimenes ārstu un citu mediķu prasības pēc lielāka atalgojuma vai pārmaiņām sistēmā jau bija gaidāmas, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” piektdienas, 30.jūnija, rītā sacīja Veselības aprūpes darba devēju asociācijas un „Veselības centra 4” vadītājs Māris Rēvalds.

Viņš uzsvēra, ka daudzi ģimenes ārsti ir nemierā ar līgumiem, kas noslēgti ar Nacionālo veselības centru. Neviens vien jau ir devies uz ārzemēm vai sācis strādāt maksas sektorā Latvijā. „Tas, kas šobrīd ir noticis, ir likumsakarīgi,” komentēja Rēvalds.

Vēl vairāk – patlaban darbojas „savienoto trauku princips”. Līdzko paaugstināja algas Dzemdību nama mediķiem, loģiski sekoja prasības no citiem ārstiem.

Ģimenes ārstu prasības:

  • palielināt pašlaik noteikto kapitācijas naudas maksājumu 1,25 eiro par 30% katru gadu turpmākos trīs gadus;
  • palielināt ģimenes ārsta veikto manipulāciju tarifus, kopējo apmaksas apjomu palielinot ne mazāk kā par 45% 2018.gadā;
  • palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu par 30% katru gadu trīs gadu laikā;
  • atbalstīt esošo ģimenes ārstu neatkarīgu prakšu attīstību, tostarp jaunatveramo ģimenes ārstu prakšu izveidošanas un aprīkošanas finansēšanu;
  • nepieļaut tādu ģimenes ārstu darba reformu, kā paredzēts Veselības ministrijas reformu plānā;
  • nodrošināt, ka e-veselības sistēmas katru daļu ģimenes ārstam obligāti jāsāk lietot tikai gadu pēc tam, kad Ģimenes ārstu asociācija saņēmusi pārliecinošus datus gan par konkrēto e-veselības sistēmas daļu efektīvu funkcionalitāti, gan par tehniski un tiesiski nodrošinātu augsta līmeņa pacientu tiesību un datu aizsardzību.

Avots: Latvijas Ģimenes ārstu asociācija

Attiecībā uz e-veselības sistēmu viņš atzina, ka „kaut kad ir jāsāk” to lietot. Tā nav laba un ir uzlabojama, taču neviena sistēma nekad nav gatava un allaž ir uzlabojama, sacīja Rēvalds, salīdzinot to ar dzīvu organismu.

Viņaprāt, valdība un ģimenes ārsti kopsaucēju var atrast, noliekot malā savas ambīcijas; tas ir nepieciešams arī tāpēc, ka uz spēles likta sabiedrības veselība.

Ziņots, ka sākot no 3.jūlija, kad streiku sāks ģimenes ārsti, šie mediķi nesniegs valsts apmaksātos pakalpojumus, neizrakstīs darba nespējas lapas, neizrakstīs receptes, bet, ja pacientam būs problēmas, kas apdraud dzīvību, protams, viņam palīdzēs. 

Uz streiku aicināti visi vairāk nekā 1100 Ģimenes ārstu asociācijas biedri, un arī Lauku ģimenes ārstu asociācija solīja streiku atbalstīt. Zināms, ka aicinājumam streikot atsaukušies vismaz 600 ģimenes ārsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt