Pēcpusdiena

Valsts policija sāk kampaņu "Supervaronim nepazust", veltītu bērnu drošībai

Pēcpusdiena

Akcija “Dod pieci!” pirmo reizi norisināsies Doma laukumā

Valdība apstiprinājusi Veselības ministrijas plānu reto slimību jomā

Reto slimību apzināšanai un pacientu ārstēšanai tērēs teju 70 miljonus eiro

Laikā līdz 2020. gadam reto slimību apzināšanai un ārstēšanai Latvija līdztekus esošajam finansējumu papildus tērēs gandrīz 70 miljonus eiro, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Pēcpusdiena” sacīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Viņš pastāstīja, ka plānā ir paredzēti daudzi darbi, kuru nolūks ir mazināt reto slimību izplatību un to ietekmi uz cilvēku veselību. Piemēram, būs vairāk valsts apmaksāti laboratoriski izmeklējumi, ģenētiski izmeklējumi cilvēkiem, kas plāno grūtniecību, kā arī citi pasākumi. Turklāt izmeklējumi būs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Tiek cerēts, ka nākotnē mazināsies reto slimību izplatība.

Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas vadītājs un kardiologs Andris Skride raidījumā “Pēcpusdiena” neslēpa gandarījumu par valdības lēmumu, jo  tas ir punkts 10 gadu ilgam darbam, kurā mediķi radīja reto slimību apzināšanas plānu. Viņš norādīja, ka reto slimību pacientu nav tik maz, jo pats katru dienu ar tādiem sastopas.

Iepriekš paziņojumā medijiem Veselības ministrija norādīja, ka tiks ieviests arī reto slimību pacientiem nozīmēts medikamentu regulārs klīniskās efektivitātes izvērtējums pēc iepriekš definētiem kritērijiem.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti