Dienas ziņas

Arī ZZS neatbalstīs ANO migrācijas paktu

Dienas ziņas

NATO tiksies ar Ukrainas ministru

Restaurēs Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas zvanus

Restaurēs Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas zvanus

Nākamo pusgadu Valmieras Svētā Sīmaņa baznīca pavadīs bez zvanu skaņām - ceturtdien, 29. novembrī, abi zvani no torņa tika nocelti, lai pēc Ziemassvētkiem tos vestu uz Nīderlandi atjaunot.

Lai gan Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas tornī atradās divi zvani, jau ilgāku laiku zvaniķis izmantoja tikai vienu no tiem. Mazākais zvans nebija iezvanāms, jo tajā bija pamatīga plaisa. Šobrīd, piesaistot līdzekļus no Eiropas fondiem, radusies iespēja restaurēt abus zvanus. Lai tos droši izceltu no torņa, sagatavošanās darbi notikuši jau iepriekšējā dienā.

Abus zvanus ar celtņa palīdzību no torņa izcēla pa atvērtu logu, šobrīd tie novietoti baznīcā, kur ikviens zvanus var apskatīt. Gan valmierieši, gan viesi var atbraukt, apskatīties kādi tie zvani izskatās un arī klātienē pieskarties tiem. Pēc tam, kad būs uzkarināti augšā, tas vairs nebūs iespējams.

Lielais zvans Sīmaņa baznīcas tornī atradies jau kopš 1754. gada, savukārt mazais zvans kalpojis krietni īsāku laiku - kopš 1902. gada. Janvāra vidū abi zvani ceļos uz Holandi, kur notiks to restaurācija.

Aizvien turpinās arī baznīcas torņa iekštelpu restaurācija, pamazām tiek pārbūvētas torņa kāpnes, atjaunotas durvis un logi, mainītas grīdas. Iecerēts atjaunot arī pulksteņa mehānismu.

Svētā Sīmaņa baznīcas draudzes priekšsēdētājs Ainārs Pastva stāsta - tornis pamazām būs sakārtots un pavasarī atkal pieejams apmeklētājiem, bet baznīcai atjaunošanas darbi vēl tikai priekšā. Ēkai  jāmaina jumts, restaurācija nepieciešama arī iekštelpās, un jaunu skanējumu gaida baznīcas ērģeles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti