Dienas ziņas

Daugavpils universitātes bioloģijas izglītībai - 60

Dienas ziņas

Klāt gada garākā nakts

Limbažu baznīcā veic restaurācijas darbus

Restaurē Limbažu evaņģēliski luterisko baznīcu

Limbažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā šogad paveikti vairāki restaurācijas darbi un joprojām turpinās griestu un altārgleznu atjaunošana. Draudzē norāda - cenšamies izmantot visas iespējas piesaistīt finansējumu, piedalāmies konkursos un rakstām projektus, lai Dievnams arvien vairāk līdzinātos tam, kāds tas bija pirms vairāk nekā 330 gadiem, kad to uzcēla.

Gadu gaitā Limbažu evaņģēliski luteriskā draudze tikusi pie jauna draudzes nama, rasti līdzekļi baznīcas fasādes sakārtošanai un jumta nomaiņai, restaurētas ērģeles, aizvadītajā vasarā atjaunotas divas no trim ieejas durvīm, kas nu atguvušas sākotnējo krāsojumu, nupat restaurēta griestu daļa. Tiek plānots, ka ar laiku visa baznīca tiks pārkrāsota.

"Tas ir oriģinālais, jo mums ir zviedri būvējuši šo baznīcu, tās ir zviedru krāsas. Bet 30.gados mūsu baznīca ir pārkrāsota zaļā tonī, jo tajā laikā tā doma ir bijusi, ka visu vajag zaļu. Latviešiem jau šīs zaļās krāsas patīk," stāsta Limbažu evaņģēliski luteriskās draudzes diakonijas darba vadītāja Zinta Vavilova.

Pašlaik restrauratori strādā arī ar abām altārgleznām. Mazāko no tām, kurā attēlots Svētais vakarēdiens, draudze atjaunotu varēs skatīt jau Ziemassvētku dievkalpojumos.

"Altārim ir jaunas segas. Šīs visas ir jaunos toņos, Limbažu "Tīne" auda, speciāli krāsas pielāgoja, lai visas būtu skaistas un brīnišķīgas, tieši tādas, kā atbilst, un jaunas, jo ar vecajām jau mazliet kodes bija pastrādājušas," saka Zinta Vavilova.

Runājot par turpmāk veicamo, viens no lieliem darbiem ir solu restaurācija, tāpat jādomā, kā Dievnamu padarīt siltāku. Draudzes mācītājs atzīst - baznīcai jāpielāgojas mūsdienu prasībām, tāpēc jau gadu šeit tiek veikti mitruma un temperatūras svārstību mērījumi, lai lemtu par piemērotāko un arī ekonomiski izdevīgāko siltuma avotu.

"Būtu jau viegli ielikt elektrību vai kaut kādu citu apkuri un laist siltumu debesīs. Tāpēc soļi ir tādi, kurus mēs esam jau projektā izdarījuši, ir logu nosiltināšana, griestu nosiltināšana," norāda Limbažu evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Romans Kurpnieks-Logins.

Altārgleznu restaurācijai līdzekļi tika rasti no "Rietumu bankas" labdarības fonda un novada pašvaldības. Savukārt Dievnama griestu restaurācija notiek pateicoties Valsts pieminekļu inspekcijas atbalstam.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti