«Re&Re» līdzīpašnieks: Esam morāli līdzatbildīgi traģēdijā

Būvkompānija „Re&Re", kas ir sagruvušā lielveikala „Maxima" būvnieks, jūtas morāli atbildīga par traģēdiju Zolitūdē, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti.

„Mēs priekš sevis sapratām, ka šī bija ļoti milzīga traģēdija un mēs, protams, esam morāli līdzatbildīgi šajā traģēdijā, tas ir viennozīmīgi.. Mūsu uzņēmums šobrīd tiešām ir šoka stāvoklī. Mēs esam visi ļoti, ļoti sērīgi," Latvijas Televīzijas raidījumā „1:1" sacīja uzņēmuma "Re&Re" līdzīpašnieks, valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

Viņš norādīja, ka uzņēmums pašlaik intensīvi pēta cēloņus, kādēļ traģēdija notika, un lai nekas tāds vairs nākotnē neatkārtotos. „Ne tikai morāli, bet mēs arī pilsoniski jūtamies atbildīgi. Mēs morāli atbildīgi jūtamies kā būvnieki un kā būvfirma," apliecināja arī otrs līdzīpašnieks un ģenerāldirektors Didzis Putniņš.

Viņš pavēstīja, ka policija ir nopratinājusi divus kompānijas darbiniekus - atbildīgo darbu vadītāju Jevgēņiju Ņesteroviču un viņa palīgu objektā. Arī pats Putniņš bijis policijā un runājis ar izmeklētājiem.

Putniņš to gan nesauca par pratināšanu, jo saruna netika protokolēta. Citas pratināšanas no policijas nav bijušas.

Ģenerāldirektors arī informēja, ka policija jau notikuma naktī izņēmusi dokumentus no objekta, kā arī uzņēmuma biroja. "Mēs darām no savas puses visu maksimālo, lai policijas izmeklēšana būtu ātra un efektīva," uzsvēra Pauniņš.

Uz jautājumu, vai uzņēmuma vadītājiem ir bail, ka viņus varētu arestēt, Putniņš atbildēja: "Es pieļauju visu. Viss kas dzīvē ir iespējams. Man nav bail. Ja atnāks, tad atnāks. Ja es būšu vainīgs, tad atnāks. Pagaidām es vienkārši nejūtos vainīgs."

Arī Pauniņam esot līdzīgas sajūtas: "Ja mēs izrādīsimies vainīgi, protams, mēs esam gatavi nest pilnu atbildību likuma priekšā."

Pauniņš atzina, ka Zolitūdes traģēdija ietekmē uzņēmuma nākotni, "un mēs neesam pārliecināti, vai mēs tiksim ar to galā". Uzņēmuma līdzīpašnieki arī esot nolēmuši cīnīties par reputācijas atjaunošanu.

Savukārt Putniņš uzskata, ka mediji un politiķi ir priekšlaicīgi sagrāvuši būvkompācijas reputāciju, jo vēl nav noskaidrots vainīgais. "Ja izrādīsies, ka mūsu vaina nav vai ir salīdzinoša niecīga, protams, mēs cīnīsimies," teica Putniņš.

Uzņēmumā arī ir izveidota jauna inženieru grupa, kas vētī visus celtniecības objektus un pārbauda konstruktīvos rasējumus. Pārbaudīti tiek pieci-seši projekti, kas ir būvniecības procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti