Dienas ziņas

Riepu pārstrādes rūpnīca Rudbāržu pagastā

Dienas ziņas

Bauskas slimnīcai – 180

Represēto bērnu stāsts izstādē «Mēs atgriezāmies»

Represēto bērnu stāstus apkopo izstādē «Mēs atgriezāmies»

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, Jēkabpils vēstures muzejā atklāta foto portretu izstāde "Mēs atgriezāmies". Portretētās personas izsūtījumu pārdzīvoja būdami vēl bērni. Viņu atmiņu stāsti izteikti caur priekšmetiem, kas bijuši līdzās Sibīrijā un atceļojuši atpakaļ uz Latviju.

Kādam tas ir bērnu dienu spilventiņš, citam nazītis vai dzintara krelles. Šie priekšmeti sniedz priekšstatu par vērtībām izsūtījumā, kad svarīgi bija gan izdzīvot, gan arī saglabāt savu identitāti un ticību, kas kā gaišums joprojām ir jaušams katra izstādes dalībnieka skatienā. 

"Bija svarīgi parādīt, ka viņi ir dzīvi cilvēki, kam ir tā smagā pagātne, bet tajā pašā laikā viņi dzīvo un ir gaiši cilvēki," stāsta fotogrāfe Mētra Štelmahere.

Izstāde tapa ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Fotoportreti un dokumentālie stāsti ir vērtīgs muzeja krājumu papildinājums. Pēc 1. oktobra 20 portretu izstāde būs apskatāma arī citos Latvijas muzejos.

"Ja šīs anotācijas mēs iztulkosim angļu vai krievu valodā, vai vācu valodā, tikpat labi šī izstāde var būt Briselē un uzrunāt jebkuru, kas iet garām.

Joprojām pasaule ļoti maz zina par deportācijām. Ja arī viņi zina, tad ļoti bieži šī informācija ir tādā izkropļotā vai maigas informācijas veidā," teica Jēkabpils vēstures muzeja direktore Inese Berķe.

Latvijas Politiski represēto apvienības Jēkabpils nodaļas vadītāja rosina kā nākamo projektu izveidot pieminekli visām represētajām mātēm, pateicoties kurām šie bērni izdzīvoja un atgriezās atpakaļ dzimtenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt