Reportāža:Skolēni un skolotāji ar prieku sagaida jauno mācību gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Skolēni visā Latvijā svin mācību gada sākumu. Izglītības un zinātnes ministrija prognozējusi, ka šajā mācību gadā varētu būt par tūkstoti mazāk skolēnu nekā aizvadītajā gadā. Tiesa gan, piemēram, Rīgas Teikas Vidusskolā skolēnu skaits ir pat pieaudzis. Bērni un vecāki svētku dienu atzīmē ar prieku un uztraukumu, bet skolotāji, šķiet, mazliet bažīgi, jo jūtas nenovērtēti valsts līmenī.

Rīgas Teikas vidusskolas vestibilā pulcējas visu klašu skolēni, visiem rokās ziedi, kurus vēlāk arī pasniedz turpat netīši sastaptajām klases audzinātājām. Pirmo septembri par svētku dienu padara arī sapucētie bērni - īpaši jaunākās un pirmās klases skolēni - meitenes ar baltām bantēm matos, kleitām un laka kurpītēm, bet zēni uzvalkos. Kāds no bērniem, otrklasnieks, atzīst, ka grib satikt draugus un skolotājus.

Mājturības skolotāja Liene Binde atzīst, ka par spīti daudzajām skolu problēmām un ne pārāk cerīgajai nākotnei, viņa šo dienu svinēs un priecāsies. „Zinību diena vienmēr ir satraukums un par visām citām lietām: naudu un citiem pārdzīvojumiem – vismaz es šajā dienā noteikti nedomāju,” saka Binde.

Liela daļa no ļaužu pūļa skolā ir tieši brīžiem vēl vairāk satrauktie vecāki, kam īpaši patīk mācību gada sākšanās svētki, jo savas atvases vecāki beidzot var sapost. Tāpat pieaugušie norāda ka tas ir mācību gads arī viņiem, jo mazajās klasēs ir jāmācas līdzi bērniem. „Protams, svētku diena – divi bērni iet skolā,” saka kāda māte, smejoties piebilstot, ka bērni grib satikt tikai draugus.

Teikas vidusskolā ir vairāk kā tūkstoš skolēnu un teju 100 pedagogu. Direktore Ilona Bergmane par aktuālo izglītībā runā ar skumjām, taču uzsver, ka ir pārliecināta par savu skolotāju kolektīvu, jo viņi turpina strādāt ar lielu enerģiju un radošumu. Turklāt skolai pat šogad izdevies atklāt jaunu sabiedrisko attiecību programmu. „Tā ir cerība, apņemšanās strādāt vēl labāk un radošāk, neskatoties uz to, kāda būs slodze un atalgojums (..) Savā ziņā skolotājs vienmēr ir misionārs, taču misijas sajūtai ir robeža,” norāda Bergmane.

Direktore vēl norādīja, ka, aptaujājot absolventus, pērn vairāki jaunieši izteica vēlmi mācīt un kļūt par skolotājiem, taču to nedarīs sliktā atalgojuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti