Reportāža: «Vienotība» vēlēšanu naktī sūrojas par «melno» kampaņu pret partiju

Trīs dažādas pie vēlēšanu iecirkņiem veiktas vēlētāju aptaujas uzvaru 12. Saeimas vēlēšanās solīja ilggadējai varas partijai "Vienotība", tomēr reālie vēlēšanu rezultāti tai vairs nešķiet tik labvēlīgi. (Balsu apkopošana vēl turpinās.)

Vakaru pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas "Vienotība" aizvadīja priecīgās noskaņās, tiesa gan, atšķirībā no vairāku citu partiju biedriem, "Vienotības" biedri laiku vadīja savstarpēji tērzējot, nevis laižoties dejās. Tomēr īsi pēc pusnakts priecīgā noskaņa teju izgaisa, kad Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars darīja zināmu, ka atbilstoši jau saskaitītajām vēlētāju balsīm, vēlēšanās uzvarējusi sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa". "Vienotības" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa šo faktu skaidro ar to, ka priekšvēlēšanu kampaņas laikā viņas vadītā partija nonākusi peramā zēna lomā.

“Es gribu teikt paldies visiem, kas noticēja, ka ir svarīgi nemainīt Latvijas ģeopolitisko kursu. Situācijā, kurā “Vienotība” bija galvenais peramais zēns uz šīm vēlēšanām, es domāju, ka mums ir izdevies pateikt savam vēlētājam, ka mēs saprotam,“ sacīja Āboltiņa.

Vēl pirms pirmo oficiālo vēlēšanu rezultātu publiskošanas par "melno kampaņu" Latvijas Radio sūrojās arī "Vienotības" Zemgales saraksta līderis Jānis Reirs.

“Tās kampaņas, kas bija – melnās kampaņas – veidoja tādu efektu, ka daudzi vēlētāji neatnāca uz vēlēšanām. Tas bija jūtams tieši pēdējās pusotras nedēļas laikā, kad daudzi cilvēki pateica, ka nenāks uz vēlēšanām,” sacīja Reirs.

Āboltiņa gan ir pārliecināta, ka, neatkarīgi no tā, cik mandātu "Vienotība" iegūs 12. Saeimā, partija vienalga būs pārstāvēta nākamajā valdībā.

“Visi koalīcijas partneri ir apliecinājuši, tas arī bija mans aicinājums, ka gribam, lai šī koalīcija turpina strādāt arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām. Ir ļoti svarīgi, lai Latvijas pirmajā prezidentūrā mums ir rīcībspējīga valdība, ka spēj parādīt to, ka spējam pārstāvēt noteiktu dienaskārtību,” norādīja Āboltiņa.

Savukārt "Vienotības" saraksta līderis Edgars Rinkēvičs, kurš vēl pirms oficiālo vēlēšanu rezultātu uzzināšanas partijas sniegumu vērtēja visai piesardzīgi, sacīja, ka ļoti cer, ka

mēs visi kolēģi atradīsim pareizo pieeju un darīsim visu, kas ir iespējams, lai tie grēki, kas ir piemituši citām partijām un ko dažreiz arī mums pārmet, lai mēs no šiem grēkiem atbrīvotos”.

Jāuzsver, ka, lai arī vēlēšanās, iespējams, uzvarējusi "Saskaņa", līdzšinējo valdību veidojošajām partijām - "Vienotībai", Nacionālajai apvienībai un Zaļo un zemnieku savienībai savas balsis atdevuši vairāk nekā 50% vēlētāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti