Reportāža: Vai Latvijā svin Tēva dienu?

Tēvu dienu svin mēneša otrajā svētdienā - šodien. Lai arī oficiāli tēviem veltīto dienu Latvijā atzīmē jau piekto reizi, daļa sabiedrības par tādu aizvien nezina. Tomēr ar katru gadu noris aktīvāka sabiedrības informēšana, kā arī apjomīgāku pasākumu rīkošana. 

- Tā kā māmiņas ir pirmajā vietā. Vēl joprojām. Varbūt gadu pēc gada mēs būsim vienā līmenī, - atzīst tētis Kaspars.

Katru gadu par godu Māmiņdienai noris dažādi pasākumi un aktivitātes, kad bērni savai mammai var pateikt paldies par viņu audzināšanu. Tomēr tēti vienmēr palikuši otrajā plānā. Jau piekto gadu Latvijā oficiāli atzīmē Tēva dienu septembra otrajā svētdienā - šodien.

- Nu, īstenībā jau forši, ka atceras par tēviem, ka nav tā Māmiņdiena tikai. Tētis arī var būt lepns, ka viņam arī ir tie bērni. Nu, savādāka diena ir, - tā stāsta Kanceru ģimenes tētis. Savukārt tētis Andis uzsver gan mammas, gan tēta svarīgo lomu ģimenē, tāpēc arī Tēva dienu vērtē pozitīvi.

- Katrā ziņā patīkami. Tēvs - tas ir otra puse ģimenē, kas nepieciešams, lai būtu bērni. Tā kā katrā ziņā patīkami. Pelnīti jau varbūt nebūtu pareizi teikts, bet tas, ka mēs esam kopā - tēti un mammas - tas ir labs moments, ka abi ir svarīgi. Viennozīmīgi, jā!

Uzrunātie tēti atzina - Tēva diena ir ģimenes svētki. Lai arī īpašas aktivitātes nav plānotas, svētki tomēr noritēs ģimenes lokā.

- Nu, nosacīti kaut kā svinēsim, jā. Bet tā nekas nav plānots. Es jau nezinu, varbūt man būs pārsteigums!

- Es domāju, ka apsēdīsimies pie galda, pacelsim kādu glāzīti, ieēdīsim kaut ko garīšu saldu. Jā, kopā ar ģimeni!

Tikpat svarīga Tēva dienas sastāvdaļa ir brīdis, kad atvase sveic savu tēti. Līdzīgi kā Māmiņdienā - bērni arī saviem tēviem ir sarūpējuši dažādas pašrocīgi veidotas dāvanas.

- Tu tēti apsveiksi tētu dienā?
- Jā!
- Kā Tu apsveiksi?
- Es viņam uzzīmēšu zīmējumu!
- Vai Tu domā, ka tētis ir pelnījis tēva dienu?
- Jā!

Līdzīgi Adrijai, domā arī sastaptās mammas - nepieciešama diena, kas veltīta tēviem, citādāk stiprais dzimums nepelnīti paliek otrajā plānā. Tomēr īpaši jāslavē tie tēvi, kas visu gadu nodarbojas ar savām atvasēm.

- Jā, īstenībā jā. Kaut kā tā ir, ka visu laiku Māmiņdiena, Māmiņdiena. Vajag arī tēviem pievērst uzmanību.

- Protams, katru dienu! Īpaši tie tēvi, kas tiešām ir katru dienu kā tēvi, nevis vienreiz gadā. Es nevaru pateikt par visu Latviju, bet kopumā es domāju, ka varbūt nemaz nav tā, ka katru dienu ir.

Tēva dienas mērķis ir godināt tēva lomu ģimenē un sabiedrībā, kā arī uzsvērt, ka vīrietim kā tēvam ir jābūt gandarītam un lepnam gan par saviem bērniem, gan par ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt