Reportāža: Tumšajā laikā valmierieši joprojām aizmirst par atstarotājiem

Šis novembris iezīmējas ar daudzām traģēdijām, tostarp arī smagiem ceļu satiksmes negadījumiem. Dzīvību zaudējuši arī vairāki kājāmgājēji, kas nebija parūpējušies par savu redzamību uz ceļa. Valsts policijā vērtē, ka ik gadu, iestājoties tumšajam laikam, tiek runāts un atgādināts par atstarotāju nepieciešamību, bet situācija nemainās. To apliecina arī policijas veiktais reids Valmierā.

Pirmie policijas redzeslokā nokļuvuši divi puiši ar velosipēdiem. Ne pašiem, ne arī viņu braucamajiem nav atstarotāju, arī ne vestes vai lukturīša, lai autovadītājs laikus viņus varētu pamanīt ātri satumsušajā novembra pēcpusdienā.

Pēc sarunas ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes patruļdienesta nodaļas priekšnieku Aldi Pāži, puiši gan sola laboties. Tomēr šķiet, ka viņi īsti nav sapratuši - runa ir par viņu drošību.

Braucot tālāk, Aldis Pāže stāsta dažādus gadījumus, kad tā arī nepadomājam par atstarotāja nepieciešamību, piemēram, cilvēks no laukiem dienā, kad gaišs, aizbrauc uz pilsētu. Tad par atstarotāju neaizdomājas. Bet pēcpusdienā, atgriežoties atpakaļ, ir jau tumšs. Un tad neredzamam gar brauktuves malu nākas mērot ceļu līdz mājām. Vai otra situācija – atstarotājs piestiprināts tā, ka tas nav redzams autovadītājam.

Un nepaiet nemaz ilgs laiks, kad atkal policijas mašīnas priekšā ir melns stāvs. Vīrs ir pārliecināts, ka viņš vienmēr iet gar pašu ceļa malu, tad nekas nevarot viņam draudēt. „Agrāk nebija tādu atstarotāju, un kaut kā negāja bojā. Kāpēc tad pēkšņi tagad?" spriež vīrs. Policists gan norāda, ka iepriekš par šo problēma tik skaļi nerunāja.

Vidzemē pēdējais gadījums, kad šomēnes gāja bojā kājāmgājējs, bija Ainažos. „Gājējs tika notriekts ar smago transportlīdzekli. Pēc vietas apskates tika konstatēts, ka gājējam nebija neviena atstarojoša elementa," stāsta Aldis Pāže.

Policijas darbinieki vērtē, ka diemžēl ne sodi, ne brīdinošās kampaņas netiek ņemtas vērā: „Iepriekšējā gadā bija divas bojāgājušās personas, šogad ir jau ceturtais bojā gājušais gājējs. Mēs ļoti daudzas kampaņas taisām, tomēr cilvēki nekļūst  apzinīgāki."

Vidzemes patruļdienesta priekšnieks Aldis Pāže uzskata, ka arī ceļu satiksmes noteikumos vajadzētu precīzāk norādīt, kā pareizi lietojami atstarotāji, lai tie tiešām pasargātu cilvēku.

Šogad desmit mēnešos uz Latvijas ceļiem bojā gājuši vairāk kā pussimts gājēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti