Panorāma

Jaunākie partiju reitingi Rīgā

Panorāma

Ceļu satiksmes (ne)drošības direkcija?

Svētceļnieki sāk ceļu uz Aglonu

REPORTĀŽA: Svētceļnieki sāk ceļu uz Aglonu

Garos un grūtos kilometrus uz Aglonu pirmdien sāka mērot pirmās svētceļnieku grupas. Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, kuros ik gadu pulcējas tūkstošiem cilvēku, šogad varēs piedalīties daudz mazāk ticīgo. Covid-19 pandēmijas dēļ noteikti pulcēšanās ierobežojumi, arī bazilikas laukumā uz  galvenajiem pasākumiem varēs iekļūt tikai ar īpašām caurlaidēm.

Rīgas Svētā Alberta Romas katoļu baznīcā rīta dievkalpojums. Svētceļnieki saņem svētību pirms ceļa. 

Šogad no draudzes uz Aglonu dodas mazāka grupa nekā citus gadus. Apmēram 30 cilvēki. 

"Jārūpējas arī par citiem, nav tikai – es, es. Lai es būtu vesela, pirms tam neapmeklēju veikalus, lielas publiskas vietas, lai varētu sagatavoties šim svētceļojumam," atklāj svētceļniece Sandra Kuzņecova.

Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā uz pasākumiem 14. un 15. augustā ielaidīs tikai ar speciālām caurlaidēm. Draudzei iedalītas 100 ieejas kartes. Mazāk nekā gribētāju.

Ja situācija valstī būs kā līdz šim, Aglonas svētkus drīkstēs apmeklēt līdz 3000 cilvēku. Bet, ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies, iespējams, dalībnieku skaitu samazinās par 1000.

Aglonā būs jāievēro divu metru distance vienam no otra. Nopirkti dezinfekcijas līdzekļi un cimdi. 

"Caurlaides uz rokas. Bet, kā tas būs noorganizēts, to mēs vēl redzēsim. Dažās vietās mums atteica naktsmājas, tāpēc, ka tās telpas ir par mazu, lai mūsu grupu izvietotu," atklāj Inese Katkovska.

"Būs vairāk teltīs jāguļ. Būs nedaudz ekstrēmāk. Plus visi sanitārie likumi, roku mazgāšana, distance," norāda svētceļnieks Kristaps Malahovskis. Viņam šis būs jau sestais svētceļojums uz Aglonu.

"Ja iznāk gulēt zem klajas debess, tad jāņem telts līdzi, guļammaiss un spilveni, lai būtu patīkami, kā arī pirmās nepieciešamās higiēnas preces," piebilst svētceļnieks Salvis Skalbiņš.

"Mums ir arī ledusskapis, kur glabājas ēdiens. Kad uztaisīs pusdienas, te visu sapildīs," norāda draudzes loceklis Kaspars Šulcs.

Draudzes virtuvē no katla jau kāpj garaiņi. Saimniece gatavo pusdienas svētceļniekiem. Top soļanka.

"Ēdienu vāru ļoti sātīgu, jo uz ceļa ir gan garīga, gan fiziska slodze. Es vienmēr cenšos pagatavot kārtīgu ēdienu, lai nav bada sajūta jau pēc stundas," saka svētceļniece Inga Malahovska.

Viņai šis būs jau ceturtais svētceļojums, gādājot par ēdināšanu. "Filologs pēc izglītības, neesmu pavārs, bet man to ļoti patīk darīt," atzīst Inga Malahovska.

No Skaistkalnes visi ies uz Aglonu. Un līdz pirmdienas vakaram plāno noiet pirmos 14 no vairāk nekā 200 kilometriem.

"Lai Dievs jūs stiprina, sargā, vada un lai dāvā nepieciešamās žēlastības," svētceļotājiem novēl Rīgas Svētā Alberta Romas katoļu draudzes prāvests Krišjānis Dambergs.

Aglonu svētceļnieki iecerējuši sasniegt 13.augusta vakarā.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta pasākumos ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Šogad Covid-19 dēļ Aglonas svētki tiks rīkoti, ievērojot īpašus drošības noteikumus. Dalība svētkos būs iespējama tikai ar speciāliem ielūgumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt