Pusdiena

No nākamā gada audžuvecākiem iecerēts nodrošināt sociālās garantijas

Pusdiena

Pusdiena 15.09.2017

Militārās mācības "Zapad 2017" pierobežā dzīvojošie uztver mierīgi

REPORTĀŽA: Pierobežā dzīvojošie militārās mācības «Zapad 2017» uztver mierīgi

Jau otro dienu rit Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību "Zapad2017" aktīvā fāze. Baltkrievijas pierobežā dzīvojošie vērienīgās mācības neizjūt, rit mierīgā ikdienas dzīve.

Krievijas lielākie mediji ziņo, ka plaša mēroga militārajās mācībās ar nosaukumu "Zapad", kas notiek Baltkrievijā, pēc oficiālajiem datiem astoņos poligonos iesaistīti aptuveni 13 tūkstoši karavīru, 70 lidmašīnas un helikopteri, 250 tanki un 10 karakuģi.

“Galvenās bažas ir caurskatāmība un uzticamība, bet mēs monitorējam situāciju. Cilvēkiem nevajag uztraukties, mēs visam sekojam līdzi,” saka aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība).

Daugavpils un Krāslavas novadi Latvijā ir tie, kuru robežai mācības notiek vistuvāk, taču pierobežā dzīvojošie to nejūt, daudzi par šīm mācībām pat neko nezina:

“Es vēl neko nezinu, lasīšu šodien [laikrakstus] un jaunums uzzināšu. Nav bailes, es ne no kā nebaidos, vienreiz tik dzīvojam, kas būs, tas būs.”

“Nekas briesmīgs mums nedraud, nekas nebiedē, un nekas tur slikts arī nevar notikt.”

Silene Daugavpils novada Skrudalienas pagastā ir Baltkrievijas robežai tuvākais apdzīvotais ciems, taču par to, ka kaimiņvalstī rit plašas militārās mācības, šejienieši uzzina tikai no medijiem.

“Es pa televizoru par to uzzināju, nu ir nedaudz bail, bet ko tu padarīsi, mēs jau vienalga neko nevaram mainīt,” saka kāda uzrunātā iedzīvotāja.

Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins pārliecināts, ka ap mācībām sacelta pārāk liela ažiotāža: “Ja sēnes aug, tās jālasa, arī ogas jālasa. Tikai jābūt attiecīgam dokumentam, lai pierobežā atrastos. Manā skatījumā, pārāk liela ažiotāža par kaut kādām mācībām. Es saprotu – katra valsts rīko šādas mācības. Ir novērotāji, pasaule tā dzīvo, man personīgi satraukuma nav.”

Lai gan mācības nenotiek tiešā robežas tuvumā, taču tām tiek sekots, apliecina Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. “Mūsu dienestu rīcībā nav informācijas par to, ka tieši robežas tuvumā kāds no šiem militārajiem vingrinājumiem ir organizēts. Kopumā šīs militārās mācības tiek uzraudzītas, mūsu dienesti strādā pastiprinātā režīmā, pievērš tam pastiprinātu uzmanību, lai nodrošinātu efektīvu robežas apsardzi un uzraudzību,” norāda Trofimovs.

Lai arī mācības tiek kontrolētas un pierobežas iedzīvotāji īpašu diskomfortu vai kādus reālus draudus neizjūt, tomēr atzīst, ka šajā laikā aizdomājas par šiem procesiem.

Drošības policija saņēmusi Latvijas iedzīvotāju sniegtu informāciju par iespējamām militārās simulācijas aktivitātēm, ziņo aģentūra LETA. Savukārt portālam “lsm.lv” Drošības policija norādīja, ka saņemtā informācija saistīta ar militārās simulācijas spēlēm un neattiecas uz vispārējo situāciju saistībā ar militārajām mācībām “Zapad 2017”. Turklāt informācija par militārās simulācijas pasākumiem tiekot saņemta ilgstošā laika periodā un atbilstoši pārbaudīta.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti