Panorāma

Kas no runām palicis prātā iedzīvotājiem?

Panorāma

Panorāma

Rīgā pašvaldības policija uzrauga Jaunā gada sagaidītājus

REPORTĀŽA. Pašvaldības policija Rīgā uzrauga Jaungada svinētājus

Neskatoties uz Covid-19 omikrona varianta izplatību, Latvijā gadu mijā valdība bija palaidusi vaļīgāk ierobežojumu grožus, lai cilvēku varētu Jauno gadu sagaidīt plašākā pulkā, kā arī klubos un bāros. Oficiāla uguņošana un lieli publiski pasākumi nenotika, taču šampaniešu glāzes zem krāsainām raķešu ugunīm tik un tā tika saskandinātas.

Divas stundas pirms gadu mijas galvaspilsētas ielas bija gandrīz tukšas. Pašvaldības policijai šis vakars neatšķiras no citiem. Līdzīgi kā citās reizēs, policisti devās pārbaudīt, kā izklaides vietās tiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības.

Automašīna lēni pieripo pie Kaņepes kultūras centra un policisti pārliecinās, vai darbiniekiem un apmeklētājiem ir Covid-19 sertifikāti, kā arī izskata nepieciešamo dokumentāciju.

Gadu mijā klubi un bāri varēja strādāt līdz pat pulksten sešiem no rīta. Pie galdiņiem var būt ne vairāk kā četri cilvēki un kopējais cilvēku skaits atkarīgs no kluba platības.

Nedaudz pēc pulksten 22 cilvēku Kaņepes kultūras centrā vēl bija maz. Pašvaldības policisti pārkāpumus nekonstatēja, novēlēja laimīgu Jauno gadu un devās tālāk.

Kluba darbinieks Artūrs Latvijas Televīzijai atzina: "Ja nebūtu pārbaudījumu, tad būtu garlaicīgi."

Jautāti, kā tiek izvēlētas pārbaudes vietas, policisti pastāstīja, ka noteiktu algoritmu nav. Viņi iegriežas tur, kur agrāk konstatēti pārkāpumi; vienkārši pēc nejaušības principa vai populārās vietās.

Pamazām tuvojoties gadu mijai, ielās parādās arvien vairāk cilvēku. Latvijas Televīzija sastapa draugu pulku, kas ar tīģera plakātu devušies pārgājienā no 2021. gada uz 2022. gadu. 

Bet tikmēr pašvaldības policijas automašīna pieripo pie Teātra bāra, kur sapulcējušies vairāki apmeklētāji.

Telpas ir patukšas un sapulcējušies tikai zināmie klienti. Bet tā kā bāra atbildīgā persona nevar parādīt dokumentu par izstrādātu kontroles sistēmu, kā to prasa valdības noteikumi, pašvaldības policisti pieņem skarbu lēmumu. Policistiem neesot bijusi pārliecība, ka viens darbinieks arī spēšot izkontrolēt apmeklētāju plūsmu un konstatētos pārkāpumus raksturo kā būtiskus. Apmeklētāji ir šokā. Teātra bārs tiek slēgts, bet sapulcējušies cilvēki var turpināt tur svinēt kā privātā pasākumā.

Pašvaldības policisti gadu miju sagaida, rakstot dokumentus. Bet ielās ar brīnumsvecītēm un šampaniešu glāzēm jau sapulcējušies cilvēki.

Vairākas minūtes pēc gadu mijas cilvēki viens ar otru saskandinās ar glāzēm, saskūpstās un novēl laimīgu Jauno gadu. Tikmēr policisti ir beiguši rakstīt dokumentus un dodas uz nākamo pārbaudes vietu. Tas ir klubs Tērbatas un Stabu ielas stūrī. 

Vairāki kluba apmeklētāji šeit ir agresīvi noskaņoti un kategoriski iebilst pret filmēšanu. Salīdzinoši ar citām vietām, vizuāli novērtējot, šeit cilvēku ir daudz vairāk. Taču dokumenti ir kārtībā un policija pārkāpumus nekonstatē.

Nakts laikā, patruļa konstatē pārkāpumus vēl vienā bārā Vecrīgā, kas tiek slēgts līdz to novēršanai.

Pašvaldības policisti stāsta, ka šis reids nekādā veidā nav atšķīries no citiem. Galvaspilsētas ielas atkal kļūst arvien tukšākas. Tramvaji, kas uguņošanas laikā mirkli it kā sastinga, atkal kursē pa naksnīgo Rīgu. 2022. gads ir sagaidīts un sācies.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt