Panorāma

Servisa suņiem jaunas vestes

Panorāma

Pāreja uz mācībām valsts valodā atbilst Satversmei

Uzmana, lai Rīgā nededzina kūlu un lapas

REPORTĀŽA: Pašvaldības policija reidos uzmana, lai Rīgā nededzinātu kūlu un lapas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Potenciāli bīstamu kūlas ugunsgrēku dzēšana prasa lielus resursus, tāpēc nereti ugunsdzēsējiem steidz palīgā pašvaldību policisti. Šobrīd, kad uguns bīstamība ir ļoti liela, Rīgas pašvaldības policisti pastiprināti uzmana, lai pilsētā un mazdārziņos iedzīvotāji nededzinātu pērnās lapas.  

Viena sīka dzirkstele šo vietu acumirklī var pārvest uguns jūrā - saka Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kuri apskata kādu teritoriju Kleistos.

“Izveidojusies kūla, [teritorija] nav sakopta, mētājas dažādi sadzīves atkritumi - riepas, pudeles.  Veicam fotofiksāciju. Tiks uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība,” reidā notiekošo komentē Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieks Jānis Junkurs.

Kad noskaidros zemes īpašnieku, viņam būs jāmaksā naudas sods. Privātpersonām tie ir 140 - 700 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 2900 eiro.

Policisti apseko arī Spilves pļavas nomali, kur nesen dega niedres un kūla vairāk nekā 50 hektāru platībā.

Un nepatīkams pārsteigums - Spilves pļavas dega pirms pusotras nedēļas, liesmas nodzēsa, bet zemsedze vietām joprojām turpina gruzdēt.  

Blakus ir māja. To par matu tiesu izdevās nosargāt iepriekš.  Policisti atgriežas ar ūdens kannām.  Tā viņi dzēsa arī todien, kad liesmas no Spilves pļavas sasniedza mājas pagalmu.

“Ar šļūteni pildījām kanniņas, iekrāvām mašīnās un braucām uz meža pusi, jo vējš pārpūta pāri meža ceļam no kūlas to uguni uz meža pusi. Un tad mežs dega. Skraidījām mēs te visi 14 pašvaldības policijas darbinieki un dzēsām ar tām kanniņām. Kaut kādas lāpstas iedzīvotājs iedeva,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieks Andrejs Smuļko.

 Policistu tiešajos darba pienākumus nav uguns dzēšana.

“Šogad pa visiem nostrādātajiem maniem gadiem pirmo reizi tik traki un tik lielā apjomā, ka bija apdraudētas cilvēku dzīvības,” atzīst Smuļko.

Tikmēr Jānis Junkurs pamana, ka pie Spilves meža dedzina ugunskuru un izsauc ugunsdzēsējus. 

Kad ugunsdzēsēji sagaidīti, dodamies uz mazdārziņiem pie Kleistu šosejas. Kādā dārzā kūp.

“Bet kur tad es tādus sausus lakstus likšu? Tie taču ir jāsadedzina? Tie visi puķu laksti,” taisnojas mazdārziņa saimniece Mudīte.

Taču bioloģiskos atkritumus dedzināt nevajag, var izcelties ugunsgrēks, vien pārdesmit metrus aiz dārza ir lielais niedru lauks, kas katru gadu deg, norāda policisti.

Saimniece apsola, ka neaizies prom, kamēr kūpēs, bet beigās piekrīt ugunskuru nodzēst, un policisti viņai palīdz un izskaidro likumdošanu. Saimniece uzsver - viņa tak nededzinot plastmasas pudeles.

“Dārziņā gribas jau visus vecos puķu lakstus savākt. Es šodien nostrādājusi melnu muguru, visu novācot. Es tos pelnus pēc tam beru virsu krūmiem, kokiem. Tie ir minerālmēsli,” saka saimniece.

Šoreiz viņai ir izteikts tikai brīdinājums. Ja pārkāpums atkārtoties, dārza saimnieci sauks pie administratīvās atbildības. Un tad var draudēt naudas sods no - 70 līdz 700 eiro.

Kārtības sargi atgādina - Rīgas pašvaldībā aizliegts lapas un zarus dedzināt arī mucās. Bet, ja kurina grilu, līdzās jābūt ūdens kannai, ar ko nodzēst ogles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti