Dienas ziņas

Eiropā slimo arvien vairāk, slimnīcās situācija stabila

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Intensīvi vakcinē arī nedēļas nogalē

REPORTĀŽA: Olainē priecājas par nupat atvērto Covid-19 vakcinācijas centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai gan ir nedēļas nogale, kad Covid-19 vakcinācijas tempi parasti sabremzējas, sestdien durvis vēruši vairāki jauni vakcinācijas centri. Tajos varēs potēties arī brīvdienās. Vienā no jaunatvērtajiem vakcinācijas centriem sestdien viesojās arī Latvijas Televīzija.

Olaines kultūras namā vakcinācijas centrs līdz šim vēl nav bijis. Sestdien tam ir pirmā darba diena. Medicīnas personāls pastāstīja – kā no rīta sāka, dažu stundu laikā savakcinēti jau vairāki desmiti cilvēku.

"Ir cilvēki uz pierakstu, un ir arī dzīvā rinda, kas nāk diezgan, diezgan. Daudzi cilvēki jau ir bijuši šodien," stāstīja ārstes palīdze Lilita Lazdiņa.

Visi sastaptie atnākuši pēc balstvakcīnas. Kārlis gaida, kad paies 15 minūtes pēc trešās potes saņemšanas. Otrā "Modernas" pote viņam bijusi drīz pēc Jāņiem.

"Ja iesaka veikt šo trešo balstvakcīnu, es labāk izdaru ātrāk, kamēr nav rinda tik liela. Jo beigās jau savāksies rindas garākas, atkal būs ārā jāstāv un jāgaida. Atnāku, izdaru un viss. Mierīgi," savu motivāciju atklāja Kārlis.

"Es vakcinējos ar "džonsonu" ["Janssen" vakcīnu]. Man tagad janvāra beigās būs pieci mēneši, un jau savlaicīgi otro poti taisīju," savukārt norādīja Inese.

Ditai kopš otrās vakcīnas pagājis mazliet vairāk par septiņiem mēnešiem. Uz trešo poti viņa pierakstījusies caur portālu "manavakcina.lv" un gaidījusi vien trīs dienas.

"Es pirmoreiz dzirdēju, ka būs nepieciešams, sāku tam gatavoties. Tad dzirdēju, ka pēc sešiem mēnešiem efektivitāte zūd, tāpēc arī gribēju pēc iespējas ātrāk vakcinēties. Bet es nezināju, ka tas tik tuvu būs iespējams. Biju domājusi, ka būs jābrauc uz kādu tirdzniecības centru Rīgā. Un atradu Olainē vietu," priecājās Dita.

Vakcinētāji atgādina, ka līdzi un balstvakcināciju vajadzētu paņemt apliecinājumu par iepriekšējās vakcīnas veikšanu vai potēšanas pasi, ja tajā ierakstīts, ar kādu vakcīnu un kad cilvēks potēts iepriekš. 

"Es gribu teikt, ka cilvēki nāk un cilvēki ir arvien nervozāki. Un nervozs viņu šobrīd dara arī tas, ka, piesakoties uz balstvakcinācijām, viņus neviens nepabrīdina, ka viņiem ir jābūt līdzi dokumentam pierādījumam, kādas viņiem ir veiktas vakcīnas," stāstīja Lazdiņa.

KONTEKSTS:

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka primāro vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 70,09%, pabeiguši 67,46% iedzīvotāju. Balstvakcināciju saņēmuši 19,02% iedzīvotāju.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī "Johnson&Johnson" vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti