Panorāma

Nopludina aizbēgušo baltkrievu uzņēmēju vārdus

Panorāma

Saeimā diskutēs par obligātu vakcināciju pret Covid-19

Varakļānieši vēlas palikt Vidzemē

REPORTĀŽA no Varakļāniem: iedzīvotāji pauž vēlmi palikt Vidzemē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rēzeknes un Varakļānu novados septembrī gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām kandidātu saraksti pirmajās dokumentu pieņemšanas dienās pagaidām nav iesniegti. Varakļāniešiem šoreiz vēl dota iespēja balsot par sava – atsevišķa novada – deputātiem, jo nelielo novadu gaida pārmaiņas – apvienošanās ar kādu no līdzās esošajām pašvaldībām.

Varakļānos dzīvo aptuveni trīs tūkstoši iedzīvotāju. 20. jūlijs bija pirmā diena, kad novadā varēja iesniegt deputātu kandidātu sarakstus pašvaldības vēlēšanām septembrī. Vēlēšanu komisijas durvis neviens partiju pārstāvis otrdien vēl neatvēra, tāpat kā blakus esošajā Rēzeknes novadā.

“Neviens nav nācis, un pat neviens iesniegums nav saņemts,” pastāstīja Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Ščucka.

Ielās sastaptie ļaudis veltīja kritiku Saeimas lēmumam novadu pievienot Rēzeknes novadam un priecājas, ka Satversmes tiesa lēmumu atzinusi par pamatlikumam neatbilstošu. Varakļānos dzīvojošie pauda atzinīgus vārdus līdz šim paveiktajam un cer, ka šoruden gaidāmajā iedzīvotāju aptaujā svaru kausi nosvērsies par labu Madonas novadam.

“Redzēs, kas pretendēs tajos sarakstos. Zem Rēzeknes neviens nevēlas būt. Mēs visu laiku esam bijuši zem Madonas. Mēs tik stipri nerunājam latgaliski, aizbrauc uz Rēzekni, pārdevējai prasu latgaliski, viņa atbild krieviski,” sacīja varakļāniete Inta.

“Tikai pie Madonas, esam pieraduši pie tā. Rēzekni es negribu, aizbrauc tur un esi kā Krievijā,” pauda varakļānietis Jevgēnijs.

“Par Madonu, mēs tikai domājam par to,” sacīja varakļāniete Paulīna.

“Kāpēc mums vajadzētu uz Rēzekni? Es to neatzīstu,” sacīja varakļānietis Ilmārs.

Pēc mēneša sabiedriski aktīvie varakļānieši rīkos akciju, lai pierādītu Saeimas deputātiem, ka, neņemot vērā viņu viedokli par pievienošanu Madonas novadam, deputāti rīkojušies nedemokrātiski. “Mēs gribam pierādīt, ka viņi ir rīkojušies negodīgi un nav uzklausījuši mūsu domas.

Cilvēki ir sašutuši par Saeimas negodīgumu,” sacīja varakļāniete Aina Jaunzeme.

Vietējā muzeja direktore Terese Korsaka gan pauda pretēju viedokli, uzsverot, ka Varakļāniem jāatgriežas Latgalē, kā tas bija līdz 1963. gadam. “Varakļāniem tiekot Rēzeknes novadā, ir iespēja iekļūt speciālajā ekonomiskajā zonā, kas dos uzņēmējiem papildu labumu,” norādīja Korsaka.

Rēzeknes novadā esošo Maltu sākotnēji bija plānots noteikt par novada centru. Saeima savu konceptuāli atbalstīto lēmumu vēlāk grozīja. Vietējie ir neticīgi, ka gaidāmās vēlēšanas varētu ko mainīt.

“Nepiedalos, es neiešu, nekas mūsu valstī nemainīsies,” uzskata Maltas iedzīvotāja Sandra.

“Ir problēmas ģimenēm ar maziem bērniem, invalīdiem, skolas grāmatas, apģērbs – viss ir dārgi,” sacīja Maltas iedzīvotāja Jolanta.

“Kamēr nebūs tautas vēlēts prezidents, es neiešu nekur vēlēt,” sacīja Maltas iedzīvotājs Rihards.

Rēzeknes un Varakļānu novados pašvaldību vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti