Panorāma

Kijiva saņēmusi "Rīgas satiksmes" autobusus

Panorāma

Panorāma

Lielā talka jau 15. gadu pēc kārtas

REPORTĀŽA no Lielās talkas dzīvnieku patversmē: Palīgā sakopšanā steidz arī Ukrainas kara bēgļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aicinot sabiedrību rūpēties par vides sakopšanu, jau 15. gadu pēc kārtas Latvijā norisinājās Lielā talka. Šogad visā Latvijā bija pieteiktas vairāk nekā tūkstoš talkošanas vietas. Iedzīvotāji ne tikai vāca atkritumus, bet arī stādīja kokus un labiekārtoja apkārtni. Talcinieki šodien tika gaidīti arī dzīvnieku patversmē "Labās mājas", kur palīgā nāca arī kara bēgļi no Ukrainas.

Šajā talkošanas vietā sapulcējušies bija lieli un mazi, daži no mazajiem – vēl ratiņos. Dzīvnieku patversmē kārtība valda ik dienu, taču ir darbi, kuriem pietrūkst laika.

Patversmes "Labās mājas" saimniece Astrīda Kārkliņa Latvijas Televīzijai sacīja: "Mums parasti ir divi darbi – iekštelpu tīrīšana un āra darbi. Mums ir ļoti sakārtota teritorija, bet gribas, lai viss spīd un laistās. Tīrīsim arī mežu un pastaigu takas, grābsim lapas."

Lielākā daļa talcinieku apliecināja – šo darbu viņi darīs ne pirmo reizi.

Talciniece Santa par dalību talkā sacīja: "Labs ieguldījums un labi pavadīta sestdiena, un ja vēl var kādam palīdzēt."

Bet Vineta piebilda: "Mēs esam pirmo reizi, un visa ģimene ar mazajām un lielajām rociņām gribam palīdzēt."

Savukārt Līga atzina, ka talko katru gadu.

Talciniekiem palīgā ieradušies arī no kara šausmām Ukrainā atbraukušās ģimenes. Pārsteigums par kopā strādāšanu nav, jo talkas ir arī Ukrainā.

Katja sacīja: "Latvija mūs ir ļoti labi uzņēmusi mums grūtā laikā, tāpēc mēs gribam pateikties un izrādīt savu cieņu jums un jūsu zemei."

Bet Olena atzina: "Mēs atnācām palīdzēt, lai pateiktos Latvijai par palīdzību mums. Mums bieži notiek tādas talkas, savācam apkārtni. Ukrainā pēdējos gados ir liela interese par ekoloģiju, mums notiek arī cīņa pret plastmasas izmantošanu."

Talkas rīkotāji priecājas par lielo atsaucību un cer, ka, kopā strādājot, izdosies sasniegt galveno mērķi, lai Latvija kļūtu par tīrāko un sakoptāko vietu pasaulē.

Lielā talka

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti